09

08.2021

13:28

VIDEO | Kalju alistas Tammeka viimase poole tunni väravatest

Eile, 8. augustil mängiti Premium liigas 19. vooru kohtumine, kui Kalju alistas Tammeka võõrsil seisuga 3:0.

Kalju alustas avapoolaega kõrge survega ning mitmel korral jõuti küll Tammeka kasti, ent väravavõrk jäi puutumata. 26. minutil saatis Mikhail Babichau tagumise posti suunas teele lubava tsenderduse, ent Maksim Gussev ei suutnud palli korralikult tabada ning see lendas värava raamidest mööda. Vaheajale mindi väravateta viigiseisus.

Kõrge survega jätkas Kalju ka teisel poolajal ning kolmel korral suudetigi Tammeka kaitsest läbi murda. Skoori avati 68. minutil, kui Igor Subbotin toimetas kasti karistuslöögi ning esimesena oli jaol Kalju keskkaitsja Vladimir Avilov, kellest põrkas pall posti ning postist omakorda väravasse. Veidi vähem kui kümme minutit hiljem oli Kalju eduseis kahekordne, kui Kaarel Usta toimetas palli otsajoone juurest penaltipunkti lähistele, kust Kaspar Paur selle kindlalt väravavõrku saatis. Mängu 3:0 lõppseis vormistati üleminutitel, kui Kalju nurgalöögile sai jala vahele Reio Laabus, ent palli puhastamine ebaõnnestus ning see lendas üle Pechteri omaväravaks.

Võidu järel asub Kalju 32 punktiga neljandal kohal, Tammeka jätkab 13 punktiga eelviimasel tabelireal.