08.2021

16:56

VIDEO│Nõmme United alistas väravaterohkes kohtumises Elva

Esiliiga 16. voorus astusid möödunud nädalal väljakule kõik 10 meeskonda ning võidupunkte kogusid FC Nõmme United, JK Tallinna Kalev, Tallinna FC Flora U21, Maardu Linnameeskond ja Tallinna FCI Levadia U21.

Soccernet.ee otsemängus läksid vastamisi FC Elva ja FC Nõmme United ning vooru üks väravaterohkemaid kohtumisi lõppes Unitedi 4:3 võiduga. Skoori avas võõrustajameeskond Elva, kui 30. minutil kerkis nurgalöögi ajal kastis kõige kõrgemale Henri Härm ja saatis palli peaga värvasse. Vahetult enne poolajavilet realiseeris Robi Saarma penalti ning vaheajale mindi 1:1 viigiseisus. Teisel poolajal viis Ander Ott Valge Unitedi kontrarünnakust juhtima, ent 67. minutil taastas Elva ründaja Ekke Lõbu tablool viigiseisu. Vaid kaks minutit hiljem oli taas täpne Valge ning eduseisu kahekordistas 80. minutil Lars-Indrek Aigro. Normaalaja viimasel minutil sai Elva kirja oma kolmanda värava, kui nurgalöögijärgses olukorras saatis palli efektselt võrku Gero Mekk, ent see jäi ühtlasi kohtumise viimaseks tabamuseks ning Elval tuli koduväljakul tunnistada vastase üheväravalist paremust. Võidu järel asub United 20 punktiga kuuendal kohal, Elva paigutub 12 punktiga kaheksandale reale.

Mängu tipphetked:

Tartu Annelinna kunstmurustaadionil peetud JK Tallinna Kalevi ja Tartu JK Welco vahelises kohtumises piisas võitja selgitamiseks vaid ühest väravast, mille lõi 7. minutil Kalevi ääreründaja Murad Velijev. Avapoolaja lõpus oli Welcol võimalus mäng viigistada, ent Rain Näkk jättis penaltilöögi realiseerimata. Tartlastel tuli kohtumine lõpetada kümnekesi, sest veidi enne lõpuvilet teenis teise kollase kaardi poolkaitsja Ander Vool. Kalev jätkab liigatabelis teisel kohal ning nende arvel on 38 punkti, Welco püsib 6 punktiga viimasel tabelireal.

Tallinna FC Flora U21 ja Pärnu Jalgpalliklubi vastasseis lõppes tallinlaste 2:0 võiduga. Kohtumist asuti juhtima 18. minutil, kui nurgalöögist pääses löögile Tristan Toomas Teeväli. 2:0 lõppseiu vormistas 81. minutil poolkaitsja Georg Vende, kes purjetas keskjoonelt vastase kasti ning saatis sealt palli Pärnu puuriluku selja taha. Võidu järel asub Flora 21 punktiga viiendal kohal, kusjuures neljandal kohal asuvast Levadiast lahutab neid vaid väravatevahe. Pärnu jätkab 19 punktiga seitsmendal tabelireal.

Paide Linnameeskond U21 võõrustas selle vooru raames liiga liidrit Maardu Linnameeskonda ning pidi tunnistama külaliste 5:2 paremust. Paide asus 13. minutil Jaagup Lutsu tabamusest mängu juhtima, ent Ilja Zelentsovi 33. minuti värav tõi tabloole viigi. Paide mehed siirdusid vaheajale siiski eduseisus, kui 45. minutil sai jala valgeks Kevor Palumets. Teisel poolajal läks Esiliiga liider oma teed: viigiseisu taastas Klimentii Boldyrev, Maardu kolmanda värava lõi Vadim Mihhailov ning kaks tabamust sai kirja meeskonna suurim väravakütt Vitali Gussev. Maardu püsib 41 punktiga liigatabeli tipus, Paide U21 asub 31 punktiga kolmandal kohal.

Tallinna FCI Levadia ja Tartu JK Tammeka duubelmeeskondade lahing lõppes tallinlaste 3:0 võiduga. Levadia sai hea hoo sisse juba avapoolajal, kui 27. minutil avas skoori Amar Yunis Abdallah ning mõned minutid enne vaheaega kahekordistas eduseisu Nikita Grankin. Kohtumise lõppseis vormistati 75. minutil, kui Anderi Grigorjev realiseeris 11 meetri karistuslöögi. Liigatabelis paikneb Levadia 21 punktiga neljandal kohal, Tammeka 11 punkti paigutab meeskonna üheksandale kohale.