24

08.2011

15:30

2011. aasta Väike karikas kuulub Jõhvi Orbiidile

Jõhvi JK Orbiit alistas kolmapäeva õhtul väikese karika finaalis 2:1 Tabasalu PK ja krooniti 2011. aasta parimaks amatöörklubiks.

A. Le Coq Arenal toimunud kohtumist asus 21. minutil juhtima Tabasalu, kui Magnus Martinson vasakul äärel mitu vastast üle mängis ja palli püüdmatult Artjom Golubevi selja taha tulistas.

Idavirulased ei olnud sellega aga murtud ja 11 minutit hiljem kasutas Vassili Kulik ära kaitsjate eksimuse, viigistades seisu. Tasavägise kohtumise otsustava löögi tegi 79. minutil Aleksandr Marašov, kindlustades Jõhvi 2:1 võidu.

Poolfinaalis sai Jõhvi JK Orbiit tulemusega 3:0 jagu Valga FC Warriori duubelvõistkonnast ning Tabasalu Palliklubi võitis FC Elvat 2:0. Seejuures kuuluvad nii Jõhvi kui ka Tabasalu võistkond 2. liiga Ida/Põhi piirkonda, kus Orbiit hoiab hetkel 6. ja Tabasalu 10. kohta.

2010. aastal võitis väikesed karikavõistlused HÜJK Emmaste, aasta enne seda Tartu FC HaServ ning aastatel 2006-2008 Tallinna FC Ararat.

Tuleval aastal selgitab Orbiit järgmise aasta väikese karika võitjaga meeskonna, kes esindab Eestit UEFA Regions Cupil.