19

09.2012

06:44

Alliku kübaratrikk oli Viljandile liiast

Tallinna Flora andis koduses Lillekülas FC Viljandi väravale turmtuld terve kohtumise vältel ning kuigi skooriluku murdmiseks kulus ligi tund aega, võeti lõpuks kindel 5:0 võit, kirjutab Soccernet.ee.

Flora sooritas Alan Ventseli valvatud väravale ei rohkem ega vähem kui 42 pealelööki, millest täpselt pooled lendasid ka postide vahele.

Kui avapoolajal hoidis Viljandi puurivahi hiilgemäng florakad kuival, siis teisel poolajal saabus murdepunkt. Kübaratriki sai kirja Rauno Alliku, ühe värava lisasid Karol Mets ja Valeri Minkenen.

"Esimesel poolajal mängisime ka hästi, aga lihtsalt ei löönud ära. Teisel poolajal Viljandi väsis ja meie hoidsime kogu aeg tampi peal - nii need väravad tulidki lõpuks," kommenteeris Alliku, kes on löönud viimase kahe mänguga neli väravat ehk rohkem kui kogu eelneva hooaja jooksul.

"Hetkevorm on parim, mis mul sel hooajal olnud on. Olen rahul," rõõmustas 22-aastane ründaja. "Motivatsiooni on meil kõigil küllaga. Viimased mängud - täna ja laupäeval Sillamäe vastu - oleme mänginud väga hästi."

Flora on jäänud liidrikohta hoidvast Nõmme Kaljust juba kümne punkti kaugusele, aga Alliku andis mõista, et meeskonna sees ei kao lootus enne, kui see on tõepoolest kadunud.

Viljandi tuli välja küllaltki kaitsva 4-1-4-1 asetusega, kus Sander Sinilaid tegutses kaitse- ja poolkaitseliini vahel ning püsis Flora suurimal väravakütil Zakaria Belgarišvilil herilasena kannul. Grusiin saadi niiviisi päris hästi kinni, aga teised Flora ründavad mängijad leidsid võrdlemisi kerge vaevaga kaitsest augud üles ja lõid ohtralt väravamomente.

"Mängisime kolme keskpoolikuga ja kuna Sinilaid mängis natuke alumist positsiooni ja Zakaria tikkus sinna peale, siis juhtuski nii, et nad pidevalt madistasid," selgitas Viljandi keskkaitsja Joel Indermitte, et treeneri juhised Beglarišvili personaalset katmist otseselt ette ei näinud. Kuid see töötas: "Ta on selline hea tööloom, kellele võib usaldada selliseid nokkimistöid."

FC Flora on 28 mänguga kogunud 65 punkti nagu ka kolmandal kohal asuv ja mängu enam pidanud FC Levadia. Liider Kaljust jäädakse kümne punkti kaugusele.

18. septembril kell 18:45 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - FC VILJANDI  5:0 (0:0)
Väravad: 57., 61., 77. Rauno Alliku, 63. Karol Mets, 86. Valeri Minkenen
Hoiatused: -

FC Flora: 1-Pedõk, 6-Mets, 7-Beglarišvili (70. 33-Mööl), 9-Alliku, 11-Luts, 16-Jürgenson, 19-Kams, 24-Palatu (73. 4-Jahhimovitš), 25-Frolov, 41-Minkenen, 73-Luigend (60. 18-Mashichev).
Varus: 12-Toom, 4-Jahhimovitš, 10-Pukk, 13-Laabus, 18-Mashichev, 33-Mööl.

FC Viljandi: 1-Ventsel, 5-Brauer (58. 17-Karu), 9-Belov (58. 45-Laurits), 77-Lätt, 80-Tšegodajev, 10-Laht (51. 22-Mütt), 16-Ottis, 8-Sinilaid, 4-Indermitte, 26-Liivamägi, 18-Junolainen.
Varus: 17-Karu, 21-Torop, 45-Laurits, 22-Mütt.

Mänguolud: +17, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.