20

07.2024

17:03

Ararat alistas esmakordselt Tammeka, Sporting sahistas võrku seitsmel korral

Naiste Meistriliigas mängiti täna, 20. juulil väravaterohke 10. voor, kui ühtekokku sahistati võrke 19 korral. Parimat minekut näitasid tabeli kaks esimest naiskonda Tallinna Flora ja Saku Sporting.

Saku Sporting – Viimsi JK

Saku Sporting teenis enda selle hooaja suurima võidu, kui Viimsi JK alistati koduväljakul tulemusega 7:2. Kui Sporting läks vaheajale Triin Satsi tabamuse järel veel 1:0 edus, siis teisel poolajal pandi käiku juurde ning 62. minutiks kasvatati edu neljale väravale – kahel korral näitas täpsust Renate-Ly Mehevets, ühe tabamuse sai kirja Viktoria Toding. Kolm minutit hiljem lõi Gerda Liisa Matson Viimsi eest ühe värava tagasi, millele Emma Treiberg ja Satsi omakorda vastuse andsid. Kohtumise 85. minutil õnnestus Matsonil teistkordselt kaotusseisu vähendada, kuid normaalaja viimasel minutil vormistas Satsi kübaratriki, taastas Sportingu viieväravalise edu ning kirjutas lõpptabloole 7:2.

Sporting jätkab võistlemist tabeli teiselt realt, olles kogunud 11 mänguga 21 punkti ning jäädes tabeliliider Florast maha kümne silmaga. Kui vahe tabeliliidriga jäi samaks, siis lähim jälitaja Tabasalu jäeti nüüd ühe punkti asemel nelja punkti kaugusele. Samas on Tabasalul mäng varuks. Viimsi, kes on teeninud üheksa punkti, langes tabelis koha võrra ning läheb uuele voorule vastu seitsmendalt positsioonilt.

Tallinna FC Ararat – Tartu JK Tammeka

Tallinna FC Ararat teenis Tartu JK Tammeka üle esimese võidu ning kerkis võiduga liigatabelis koha võrra. Kohtumise juhtohjad haaras Tammeka Kirkeliis Lillemetsa tabamuse järel 11. minutil enda kätte, kuid juba kaheksa minutit hiljem oli tablool viigiseis: täpsust näitas Ilona Savitskaya. Kui vaheajale mindi 1:1 viigiseisul, siis teisel kolmveerandtunnil teenis Ararat penalti, mille Luiza Ghazaryan realiseeris ning naiskonna 2:1 võidule viis.

Ararat on kümne mänguga teeninud 11 punkti ning paigutub liigatabelis kuuendale reale. Lähim jälitatav jääb kolme, lähim jälitaja kahe punkti kaugusele. Tartu Tammekal on kirjas üks mäng enam ning 15 silmaga jätkab naiskond võistlemist neljandalt realt.

JK Tallinna Kalev – Põlva FC Lootos

JK Tallinna Kalev sai viie vooru järel taas võidurõõmu tunda, kui kodus alistati Põlva FC Lootose naiskond tulemusega 3:0. Lootose väravasuu muugiti lahti alles esimese poolaja lõpuminutitel, kui Vanessa Grutop 41. minutil naiskonna juhtima viis ning neli minutit hiljem Sandra-Henrica Saul Kalevi edu duubeldas. Kohtumise lõpptabamuse vormistas Kadri-Ann Valgeväli normaalaja viimasel minutil.

Kuigi vooru järel püsib mõlema naiskonna tabelipositsioon muutumatuna, suutis Kalev end lähimale jälitatavale ligemale murda: viiendal kohal olev Kalev on teeninud 11 mänguga 14 punkti ning jääb neljandast kohast vaid punkti kaugusele. Lootosel on üheksa mänguga võiduarve avamata ning ainus teenitud viigipunkt paigutab nad tabelis kaheksandale positsioonile.

Tallinna FC Flora – JK Tabasalu

Tabeliliider Tallinna FC Flora sai kodumurul jagu JK Tabasalust, kellele löödi neli vastuseta väravat. Juba pooltunniks oli Flora haaranud kolmeväravalise eduseisu, kui täpsust näitasid Jaanika Volkov, Getter Saar ja Liselle Palts. Vaheajale läksid naiskonnad seisul 3:0. Kohtumise viimase tabamuse vormistas vahetusest sekkunud Kristina Teern 88. minutil.

Seni peetud 11 mängust on Flora teeninud 10 võitu ja ühe viigi, saadud 31 punktiga on naiskond kindlalt liigatabeli esimesel positsioonil, jättes lähima jälitaja kümne silma kaugusele. JK Tabasalu paikneb kümne mängu järel kolmandal real, olles kogunud 17 punkti – teine koht jääb naiskonnast nelja punkti kaugusele.

Meistriliiga 11. vooru kohtumised mängitakse 27.–30. juulini, kui omavahel lähevad vastamisi Tartu JK Tammeka ja JK Tallinna Kalev, Põlva FC Lootos ja Tallinna FC Ararat ning JK Tabasalu ja Saku Sporting. Viimsi JK ja Tallinna FC Flora mängisid 11. vooru mängu juunikuus, kus Flora teenis 2:1 võidu.

JK Tallinna Kalev naasis võidurajale, kui Põlva Lootose üle teeniti kolmeväravaline võit. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee