08

03.2022

13:41

Ararat lõi U15 Balti liigas liidrile värava

Möödunud nädalavahetusel jätkasid Eesti meeskonnad U15 Balti liigas alagrupiturniiri kohtumistega, B-alagrupi kindla liidriga madistanud Ararat lõi liigas oma neljanda värava.

Pärnu JK Vaprus jäi laupäeval, 5. märtsil 0:2 alla oma suurimale konkurendile NFA Be1-le. Leedu meeskond lõi mõlemal poolajal ühe värava: esmalt kasutas kastis tekkinud segaduse ära Vakaris Uleckas ning seejärel oli nugalöögijärgses olukorras täpne Rapolas Jasulevičius. Meeskonnad asuvad endiselt tabelis teineteise järel: NFA Be1 hoiab 6 punktiga neljandat kohta ning Vaprus asub 3 punktiga viiendal tabelireal, mis jätaks eestlased play-off mängudest napilt välja.

Tallinna FC Flora sai samal päeval FS Metta vastu kirja 0:2 kaotuse, mis teeb Läti meeskonnast A-alagrupi ainsa ühegi kaotuseta meeskonna. Metta avas skoori viiendal mänguminutil, kui Danila Lisenkovs pääses Flora puurilukuga silmitsi ning saatis palli võrku. Kohtumise teine ja ühtlasi viimane värav sündis lõpuminutitel, kui jala sai valgeks vahetusest sekkunud Kristaps Mosans. Metta asub tabelis esikohal, nii Floral kui JDFS Albertsil on tabelis kirjas 7 punkti, ent väravate vahe paigutab lätlased teisele ja tallinlased kolmandale reale.

Eesti meeskondadest sahistas vastase väravavõrku Tallinna FC Ararat, kes jäi 1:3 alla B-alagrupi liidrile Balti jalgpalliakadeemiale (BFA). Leedu meeskond saavutas avapoolajal üheväravalise edu, ent neile kõrget survet avaldanud Ararat kasutas teise poolaja alguses edukalt ära vastase eksimuse ning Vyacheslav Karpenkov tõi tabloole viigiseisu. Järgmise 20 minuti jooksul lisas BFA oma arvele veel kaks tabamust ning sai kohtumisest kirja võidu. BFA jätkab B-alagrupis täiseduga tabeliliidrina, Ararat paigutub kolme punktiga neljandale tabelireale.

Saabuval nädalavahetusel peetakse U15 Balti liigas varasemalt edasilükatud kohtumisi. 12. märtsil kell 12.15 läheb Rakvere JK Tarvas Riias Rimi olümpiakeskuses vastamisi Liepaja FSiga ning päev hiljem kell 15.00 kohtub Pärnu JK Vaprus EJLi jalgpallihallis FS Mettaga. Seejärel mängitakse 19. ja 20. märtsil viimaseid alagrupikohtumisi, kui vastamisi minnakse kodustest liigadest tuttavate meeskondadega.

Tänavu esmakordselt toimuv U15 noormeeste Balti liiga vältab veebruarist septembrini nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Võistkonnad on jagatud kahte alagruppi, kui mõlemas grupis on igast riigist kaks esindajat. Alagrupiturniiridele järgnevad play-off mängud, kuhu pääsevad iga alagrupi neli paremat võistkonda. Võitja selgub praeguse plaani kohaselt septembris toimuval finaalkohtumisel. Eesti võistkonnad mängivad paralleelselt nii Balti liigas kui ka kohalikel meistrivõistlustel.

U15 Balti liiga kohta saab lähemalt lugeda siit.