18

06.2011

21:55

Ats Sillaste röövis Paidele Kalevi skalbi

Paide linnameeskond näitas täna Paide linnastaadionil Sillamäe Kalevi vastu suurepärast mängu ning võitis Ats Sillaste väravast 1:0.

Mõneti üllatuslikult peaaegu terve kohtumise vältel domineerinud Paide kontosse teenis kolm punkti Ats Sillaste. 80. minutil pikendas audis sisseviskest tulnud palli peaga vahetusest sekkunud Mait Nõmme, sellele sai esimesena jaole Sillaste, kes terava nurga alt Michael Patrick Kaltenhauseri üle mängis.

Läbi kogu kohtumise aktiivsemaks pooleks olnud linnameeskonnal oli ka rohkem väravavõimalusi kuid realiseerimise ebatäpsuse ning Kaltenhauseri hea mängu tõttu rohkem väravaid kohtumises ei löödud. Tänane kohtumine oli linnameeskonnal Sillamäe vastu läbi ajaloo edukaim varasemast üheksast kohtumisest oli positiivse tulemusena linnameeskonna saldos vaid üks viik.

Linnameeskonna peatreeneri Meelis Rooba hinnangul oli tänase edu ning võidu võtmeks suur tahtmine, mis lõpuks võidule pääses. “Sillamäel on palju noori, kuid nad ei ole meist paremad,” lisas Rooba.

Kohe mängu alguses lõi napilt tagapostist mööda Ervin Kõll, mitu head võimalust oli ka Tiit Tikenbergil, kes 67. minutil ka latti ragistas. Mängu vältel üllatavalt rahulikuks jäänud Sillamäe peatreener Vladimir Kazatšonok tõi teiseks poolajaks sisse küll Aleksandr Nikulini ja Aleksandr Tarassenkovi, kuid ka nemad ei suutnud noorte kaaslaste seltsis murrangut tuua.

Linnameeskonna mängija Rauno Kaldi sõnul avaldas tänasele mängule lisaks linnameeskonna suuremale tahtmisele mõju ka Sillamäe suhtumine. “Oli tunne, et nad polnuks mänguks 100% valmis, tulid nagu mütsiga lööma meid natuke,” lausus Kald.

Järgmise mängu Paide linnastaadionil peab linnameeskond 2. juulil, kui võõrustakse põlist rivaali Tartu Tammekat. “Kõige tähtsam et hoiduksime vigastustest ning suudaksime oma praegust vormi hoida,” ütles Rooba.

Tänane võit tõstis Paide ühe enampeetud mängu juures Viljandi ja Tartu Tammeka ette 18 punktiga kuuendaks, Sillamäest jäädakse kuue silma kaugusele.

18. juuni kell 17:00 Paide linnastaadion (Kooli 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - JK SILLAMÄE KALEV  1:0