11

02.2019

12:22

Betsafe saaliliigas kindlustasid poolfinaalkoha Cosmos ja Augur

Betsafe saaliliigas mängiti nädalavahetusel eelviimase vooru kohtumisi. Tallinna FC Cosmos alistas laupäeval 7:6 Viimsi FC Smsraha ja kindlustas sellega koha poolfinaalis. Lisaks Cosmosele pääses otse poolfinaali Tallinna SK Augur Enemat, kes oli pühapäeval üle Narva SK Ganzast.

Cosmos jäi Viimsis toimunud kohtumises FC Smsraha vastu avaminuti lõpus 0:1 kaotusseisu pärast Aleksei Titenoki tabamust, kuid kolm minutit hiljem olid tablool viiginumbrid, mil täpne oli Maksim Babjak. Cosmos asus mängu juhtima 12. minutil, kui 16 sekundi jooksul sahistati võrku kahel korral – esmalt lõi oma teise värava Babjak ja seejärel avas oma õhtu väravatearve Erik Grigorjev.

14. minuti alguses juhtis Cosmos pärast Boriss Poddubnõi tabamust juba 4:1, kuid Sergei Kostini värav 17. minutil tähendas seda, et poolajasireeniks vähendas FC Smsraha oma kaotusseisu kaheväravaliseks.

Teisel poolajal tõusis Cosmose kangelaseks Grigorjev, kes viis meeskonna 28. ja 30. minuti väravatest juhtima 6:2. Ervin Stüfi värav 33. minuti keskpaigas andis Viimsi FC Smsrahale taas lootust, kuid Grigorjevi neljas värav 36. minuti keskel tegi juba seisuks 7:3. Seejärel algas Viimsi võimas lõpuspurt – Jevgeni Merkurjevi ja Kostini väravad vastavalt 37. ja 38. minutil vähendasid FC Smsraha kaotusseisu 5:7-le. Stüfi teine värav 37 sekundit enne lõpusireeni tõi FC Smsraha vaid ühe värava kaugusele, kuid enamaks polnud FC Smsraha võimeline.

Viimsi meeskond oli veel kaks vooru tagasi tabeli tipus, kuid viik Tartu Ravens Futsal EMÜ SK vastu ning laupäevane kaotus tähendab, et play-off kohtumistega alustatakse siiski veerandifinaalidest. See selgus pärast pühapäevast mängu Narvas, kui Tallinna SK Augur Enemat mängis 11:2 üle kohaliku SK Ganza. Auguri resultatiivseim oli Vladislav Tšurilkin nelja väravaga.

Cosmos ja Augur on nüüd tabeli tipus 33 punktiga, Viimsil on kirjas 29 punkti.

Tabelis tõusis viiendaks Sillamäe FC NPM Silmet, kes oli 3:0 parem Tartu Maksimumist. Kõik väravad löödi teisel poolajal, kui pärast Maksimumi omaväravat kirjutati kaks viimast tabamust Gennadi Zhukovi nimele.

Oma põhiturniiri viimase kohtumisega kindlustas Narva United FC veerandfinaaliks koduväljakueelise, kui EMÜ Spordihoones tuldi välja 1:2 kaotusseisust ning mängiti Ravens üle 3:2. Tolles kohtumises sahistati võrku samuti vaid teisel poolajal, kui Stanislav Bõstrovi 22. minuti väravale vastas kodumeeskond 30. minuti alguses, mil Vladislav Gussev viigistas seisu 1:1-le. Kuigi Andrei Tjunin viis Ravensi 35. minuti lõpus 2:1 juhtima, siis suutis Narva 37. minutil tänu Andrei Panteleevile viigistada ning Sergei Aleksandrovi värav 45 sekundit enne lõpusireeni viis Unitedi ka 3:2 ette, mis külalistele võidu kinkis.

Narva United teenis tänavu 14 mänguga 19 punkti ja lõpetab põhiturniiri neljanda kohaga. Sillamäel ja Ravensil on kirjas vastavalt 15 ja 14 punkti ning viimase vooruga selgub, kumb mängib veerandfinaalseeriat kolmanda asetusega Viimsi vastu. Põhiturniiri viies läheb vastamisi Narva Unitediga.

Lõppenud nädalavahetusega minetas lootuse jõuda play-off kohale SK Ganza, kellel on koos kümme punkti. Ganza peab nüüd leppima Betsafe saaliliigas üleminekumängudega. Maksimum kogus hooaja vältel kaheksandana kolm punkti ning pallib järgmisel hooajal esiliigas.

Täna ja homme peetakse veel seni pidamata 9. ja 13. vooru kohtumisi. Homme kell 20.30 võõrustab FC NPM Silmet Sillamäe Viimsi FC Smraha meeskonda. Kolmapäeval toimub kaks kohtumist, kui põhiturniiri võitja otsustavad SK Augur Enemat – FC Cosmos kell 19.30 Kristiine Spordihallis ning tabel saab lõplikult paika pärast Ravens – Ganza mängu 20.30 Põlva Mesikäpa Hallis.