14

02.2019

13:11

Betsafe saaliliigas tuli põhiturniiri võitjaks Cosmos

Betsafe saaliliigas peeti eile põhiturniiri kaks viimast kohtumist, kus teenisid võidud Tallinna FC Cosmos ja Tartu Ravens Futsal EMÜ SK. Ühtlasi selgusid kõik play-offidesse pääsejad.

FC Cosmos alistas oma lähima jälitaja Tallinna SK Augur Enemati tulemusega 11:2. Avavärav sündis küll alles 12. minuti möödudes, kuid kolm tabamust sündisid üsna väikeste vahedega ning vaheajapausile mindi juba Cosmose 4:1 eduseisul. Teisel poolajal oli Cosmos pidurdamatu ja sahistas vastaste võrku seitsmel korral. Mängu resultatiivseim oli Maksim Aleksejev nelja tabamusega.

Võiduga kindlustas Cosmos põhiturniiri esikoha, kogudes 14 kohtumisega 36 punkti. Augur jäi teisel kohal Cosmosest maha kolme punktiga. Mõlemad meeskonnad kindlustasid otsepääsme poolfinaalidesse.

Teises eile õhtul toimunud kohtumises sai võidu kirja Tartu Ravens, alistades Narva SK Ganza. Avapoolaja järel oli Ravens keerulises seisus, kui vaheajapausile mindi 1:4 kaotusseisus. Mängu teises pooles suutis Ravens lükata sisse kõrgema käigu ja sai kirja seitse väravat, võites lõpuks kohtumise 8:5. Võitjate resultatiivseim oli Lehar Savikink viie tabamusega.

Sellega kindlustas Tartu meeskond endale tabelis viienda koha ja pääsu veerandfinaali. Ganza lõpetas põhiturniiri eelviimase ehk seitsmenda kohaga, mis tähendab, et kõrgliigasse püsimajäämise nimel tuleb heidelda üleminekumängudel. Järgmiseks hooajaks langeb otse esiliigasse Tartu Maksimum.

Veerandfinaalides lähevad omavahel vastamisi põhiturniiri 4.-5. koht ning mõõtu võtavad ka 3. ja 6. koha omanikud. Seega kohtuvad omavahel Viimsi FC Smsraha – Sillamäe FC NPM Silmet ja Narva United FC – Tartu Ravens Futsal EMÜ SK.

Betsafe saaliliiga veerandfinaali esimesed kohtumised peetakse 23. veebruaril* ning seeria teised mängud peetakse 2. märtsil. Kahe võiduni peetavate veerandfinaalseeriate kolmandad mängud toimuvad vajadusel 3.-6. märtsini. Veerandfinaalseeriatest näitab otsepilti jalgpall.ee.