24

02.2023

22:53

Coolbet saaliliiga mänguvoorus kohtuvad tabelinaabrid

Coolbet saaliliiga põhihooaeg on jõudnud eelviimase, 17. vooruni. Laupäeva, 25. veebruari jooksul astuvad väljakutele kõik kümme meeskonda, kusjuures peetakse ka kaks tabelinaabrite vastasseisu.

Mängupäeva avab liigatabeli värske liider Tallinna FC Cosmos, kes läheb vastamisi punase laterna Jõgeva FC Wolvesiga. Cosmos naases tabeli tippu selle nädala keskpaigas, kui 4:1 alistati Viimsi FC Smsraha, keda edestatakse nüüd ühe punktiga. Tegemist on Cosmose ja Wolvesi selle hooaja esimese omavahelise kohtumisega: esimeses ringis andis Cosmos loobumiskaotuse, mille järel sai Wolves tabelisse kirja oma esimesed punktid. Hetkel on Wolvesi arvel kuus punkti, millega asutakse tabelis viimasel real. Jõgeva Spordikeskuses Virtus kõlab avavile kell 13.00.

Kell 17.00 lähevad vastamisi tabeli esikolmikusse kuuluvad meeskonnad Viimsi FC Smsraha ja Sillamäe FC NPM Silmet. Meeskonnad on sel hooajal kohtunud kahel korral: detsembrikuises liigakohtumises teenis väga veenva 7:1 võidu Smsraha, jaanuarikuises tasavägises karikavõistluste veerandfinaalis jäi 4:3 peale Silmet. Liigatabelis on Smsraha teisel ja Silmet kolmandal kohal ning meeskondi lahutab seitse punkti. Kohtumine peetakse Sillamäe Spordikompleksis.

Samal ajal peetakse teinegi tabelinaabrite vastasseis, kui kohtuvad Jõhvi FC Phoenix ja Tartu Ravens Futsal. Liigatabelis lahutab neljandal kohal asuvat Ravensit ja viiendat Phoenixit kaheksa punkti. Omavahelised kohtumised on seejuures tänavu võitnud madalamal paiknev Phoenix, nii liigakohtumine kui karikavõistluste veerandfinaal lõppes Jõhvi meeskonna 6:4 paremusega. Meeskonnad lähevad vastamisi Jõhvi Spordihallis.

Tähtis kohtumine ootab ees Rummu Dünamot, kes läheb vastamisi Aruküla Radiusega. Dünamo paikneb hetkel liigatabelis eelviimasel real, mis jätaks nad esimesena eemale liiga veerandfinaalidest. Põhihooajal on neil aga pidada veel kolm kohtumist ning kaheksandal kohal asuvast Kohilast lahutab neid kolm punkti, mistõttu tuleb viimastes mängudes kindlasti punktilisa teenida. Tabeli seitsmenda Radiusega on tänavu korra kohtutud, kui kirja saadi 7:6 võit. Raasiku spordisaalis algab kohtumine kell 17.00.

Mänguvoorule panevad punkti Narva United FC ja JK Kohila. Liigatabelis asub Narva United 16 punktiga võrdlemisi turvalisel kuuendal kohal, ent punktilisa aitaks selgelt oma positsiooni kindlustada. Kohila jalgealune on seevastu üsna ebakindel: 12 punktiga ollakse kaheksandad ning hetkeseisuga viimane meeskond, kes veerandfinaalidesse pääseb. Tabeli üheksas Dünamo jääb aga maha vaid kolme punktiga. Unitedi ja Kohila viimane omavaheline mäng lõppes Narva meeskonnda 5:2 võiduga. Meeskonnad lähevad Narva Spordikeskuses vastamisi kell 19.00.

Kõikidele mängudele saab otsepildis kaasa elada EJLTV YouTube'i vahendusel.