08

11.2021

18:55

Coolbet saaliliigas jätkavad täiseduga Viimsi Smsraha ja Sillamäe Silmet

Nädalavahetusel peeti Coolbet saaliliigas teise vooru kohtumisi ning kahe mängu järel on täisedu Viimsi FC Smsrahal ja Npm Silmet FC Sillamäel.

Valitsev meister Viimsi alistas viimati möödunud hooajal teisele kohale tulnud Tartu Ravens Futsali lausa 9:2. Meeskonnad läksid vastamisi ka oktoobri lõpus toimunud Superkarika kohtumises ning mõlema vastasseisu algus kulges samasuguse stsenaariumi järgi, kui Ravens läks juhtima Temari Nuuma tabamusest. Kui Superkarika avapoolaeg lõppes viigilisel seisul, siis liigamängus pani Viimsi siiski oma paremuse juba esimese 20 minuti jooksul maksma. Artur Makarovi, Igor Vassiljevi ja Edwin Stüfi kahe värava toel oli vaheajaks seis 4:1. Teise poolaja alguses sündis ka Ravensi omavärav ning kuigi Nuuma suurendas ka Ravensi skoori, oli lõpuvile kõlades tablool Viimsi kindlad võidunumbrid. Võitjate poolelt said veel väravad kirja Artur Bõstrov, Nikita Andreev ja kahel korral Ervin Stüf.

Silmet Sillamäe suutis samuti kaotusseisust välja tulla ning võõrsil teeniti 7:3 võit Rummu Dünamo üle. Vladimir Ivanuško viis juba teise mänguminuti alguses Dünamo ette, kuid vaheajale tuli minna 1:5 kaotusseisus, sest Silmeti eest tegid kahel korral skoori Svajotslav Jakovlev ja Ivan Klimovich ning korra oli täpne Aleksandr Dubõkin. Teisel poolajal said mõlemad meeskonnad kirja kaks väravat – Rummu tabamused lõid Chaslau Ustsinovich ja Dmitri Sui ning Sillamäe poolelt olid resultatiivsed Anton Mašinistov ja Stanislav Gussev.

Suure võidu sai kirja Tallinna FC Cosmos, kui liiga uustulija FC Jõgeva Wolves alistati 9:0. Kõik väravad sündisid avapoolajal ning kübaratriki said kirja Marek Naal ja Denis Vnukov. Kaks korda sahistas võrku Pavel Rubel ja ühe värava lisas Mark Ivanov.

Teine uustulija Rõuge Saunamaa avas punktiarve tänu 4:2 võidule JK Kohila üle. Esimese poolaja ainsa tabamuse autoriks oli Sören Veiolainen, kui viis Rõuge neljandal mänguminutil juhtima. Teisel poolajal olid võitjate poolt täpsed Kert Joakit, Jürgen Kolk ja Eduard Desjatski. Kohila poolelt tegi skoori Sander Kõva ning üks tabamustest oli Rõuge omavärav.

Ida-Virumaa derbis pakkusid väravaterohke kohtumise Sillamäe Alexela ja Narva United. Möödunud hooaja pronksmedalid teeninud Narva sai kirja 7:4 võidu. Koduväljakul mänginud Sillamäe alustas mängu hästi, kui Nikita Solovjov ja Maksim Moissejonok viisid meeskonna kahe väravaga juhtima. Avapoolajal suutis Narva siiski seisu enda kasuks pöörata, kui täpsed olid Andrei Panteleev, Vitaly Kutuzov ja Sergei Aleksandrov. Sillamäe poolelt realiseeris penalti Vassili Kulik viigistades mänguseisu, kuid võõrustajate omavärav andis avapoolajal siiski edu Narvale. Teisel poolaja alguses tuli Sillamäe mängu tagasi tänu Aleksandr Kuliki tabamusele, kuid kõvema lõpuspurdiga sai võidupunktid kirja Narva, kui skoori tegid Aleksandrov, väravavaht Artjom Taar ja German-Guri Tsvibelberg.

Kahe vooru järel on 6 punkti peal Viimsi Smsraha ja Npm Silmet Sillamäe. Tabelis on ühe võiduga Tartu Ravens, Rummu Dünamo, Rõuge Saunamaa, Narva United, Tallinna Cosmos ja JK Kohila. Punktiarve on veel avamata Sillamäe Alexelal ja Jõgeva Wolvesil.

Coolbet saaliliiga mängude kalendri, tulemused ja kohtumiste videokokkuvõtted leiab SIIT.

Pildil Rõuge Saunamaa meeskond. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee