01

11.2021

16:25

Coolbet saaliliigas peeti väravaterohked avavooru kohtumised

Nädalavahetusel algas Coolbet saaliliiga uus hooaeg, kui esimestes kohtumistes avasid võiduarve Tartu Ravens, Sillamäe Silmet, JK Kohila ja Viimsi Smsraha.

Avavooru esimene mäng peeti reedel Lähte spordihallis, kus Tartu Ravens alistas 8:3 Rõuge Saunamaa. Ravens pani oma paremuse maksma avapoolajal, kui mängu juhiti 4:1. Teisel poolajal löödi samuti neli väravat ja sellega saadi tabelisse kirja kindlad kolm punkti. Võitjate poolelt olid kahel korral täpsed Raul Rebane, Mikk Laas ja Karl Uiboleht. Korra sahistasid võrku Lehar Savikink ja Joonas Kartsep. Rõuge väravate autoriteks olid Eduard Desjatski, Mairo Reinsaar ja Siim Tillemann.

Sillamäel peeti põnev Ida-Virumaa derbi, kui kodumeeskond Molycorp Silmet teenis 5:4 võidu möödunud hooajal kolmanda kohaga lõpetanud Narva Unitedi üle. Silmet läks tänu Vitaly Andreevi ja Svjatoslav Jakovlevi väravatele 2:0 ette, kuid avapoolajal õnnestus Narval läbi German-Guri Tsvibelbergi kaotusseisu vähendada. Teist poolaega alustas taaskord teravamalt Sillamäe meeskond, kui Andrei Nazarov ja Aleksandr Dubõkin said jala valgeks. Tsvibelbergi värav tõi Narva jällegi vastastele lähemale, kuid Vladislav Ivanovi tabamus tegi seisuks 5:2. Narva United proovis küll tugeva lõpuspurdiga seisu ümber pöörata, kui esmalt parandas seisu Silmeti omavärav ja seejärel oli resultatiivne Andrei Panteleev, kuid lõpuni siiski jaksu ei jätkunud ja Sillamäe meeskond teenis napi võidu.

JK Kohila korraldas koduväljakul suure väravatesaju, kui liiga uus tulija FC Jõgeva Wolves alistati lausa 11:3. Kohtumine algas Wolvesile paljulubavalt, kui Taivo Pärnamets viis meeskonna juhtima. Kohila vastas kaotusseisu jäämisele kolme väravaga. Avapoolaeg lõppes siiski tasavägiselt võõrustajate 4:3 eduseisul. Teisel poolajal tegi Kohila muljetavaldava esituse, kui vastastele löödi seitse vastuseta väravat. Võitjate ridades olid kahel korral täpsed Sten Mattias Oksaar, Rauno Kald, Sander Kõva ja Jaan-Kristjan Kaalma. Ühe värava lisasid omalt poolt Tanel Oeselg, Andres Märso ja Karl Rasmus Tiislär. Wolvesi poolelt sai kaks tabamust oma nimele Rasmus Alles.

Valitsev meister ning värske superkarika võitja Viimsi Smsraha alustas uut hooaega samuti võidukalt, kui koduväljakul teeniti 7:3 võit Sillamäe Alexela üle. Avapoolajal olid Viimsi poolelt resultatiivsed Nikita Andreev ja kahel korral Edwin Stüf. Sillamäe eest sai jala valgeks Jelissei Zahharov. Teist poolaega alustas Sillamäe hästi, kui Artur Timoska väravad tõid tabloole 3:3 viigi. Mängu viimase kümne minuti sees pani Viimsi sisse teise käigu ning Igor Vassiljevi, Artur Makarovi, Ervin Stüfi ja Artur Bõstrovi väravate toel saadi kirja kindel võit.

Esimese vooru viimane vastasseis toimub kolmapäeval, 3. novembril Raasiku spordisaalis, kui Tallinna FC Cosmos võõrustab Rummu Dünamot.

Coolbet saaliliiga mängude kalendri, tulemused ja kohtumiste videokokkuvõtted leiab SIIT.