02

04.2023

21:43

Coolbet saaliliigas selgusid kõik poolfinalistid

Sel nädalavahetusel peeti Coolbet saaliliigas veerandfinaalide korduskohtumisi, millega Silmet, Viimsi Smsraha, Cosmos ja Ravens kindlustasid koha poolfinaalides.

Laupäeval toimus kolm veerandfinaalmängu. Esimeses kohtumises alistas Sillamäe FC NPM Silmet 11:5 Narva United FC. Hoogsas mängus avas Silmet skoori neljandal minutil Vitaly Andreevi tabamusest. Esimene poolaeg lõppes 4:4 viigiseisuga. Teisel poolajal lõi Narva veel ühe ja Silmet seitse väravat. Tulises mängus teenisid Narva võistkonnast Andrei Bažukov ja Andrei Gornev punase kaardi. Kohtumise resultatiivseim mängija oli nelja tabamusega Anton Pfening, kes tõusis sellega ka kohamängude resultatiivseimaks (kokku 9 väravat). Kuna eelmisest veerandfinaali kohtumisest oli Silmetil kirjas Narva üle 12:5 võit, edeneti kahe võiduni peetavast veerandfinaalseeriast poolfinaali.

Teises veerandfinaalis teenis Viimsi FC Smsraha ülekaaluka 10:1 võidu Aruküla Radiuse üle. Smsraha läks juba teisel minutil Igor Vassiljevi tabamusest mängu juhtima. Esimese poolaja lõpuks oli tablool 3:0. Teisel poolajal lõi Radiuse eest auvärava 33. minutil Rando Randjõe. Smsraha jõudis sihini veel kaheksal korral. Vastasseisu resultatiivseim mängija oli kübaratrikiga Ervin Stüf. Smsraha võitis Radiust ka eelmises mängus 7:0, seega kindlustati selle kohtumisega endale poolfinaalikoht.

Kolmandast veerandfinaalist tagas edasipääsu Tallinna FC Cosmos, kui alistas 6:3 JK Kohila. Cosmose viis 9. minutil juhtima Marek Naal, kiirelt duubeldas skoori 14. minutil Aleksei Panin. Kohila lõi küll 18. minutil Märten Männiste tabamusest ühe tagasi, kuid vaheajale mindi 2:1 Cosmose eduseisuga. Teisel poolajal jõudis Cosmos veel neli korda sihini, Kohila vastas kahe tabamusega. Kuna Cosmosel oli ka esimesest omavahelisest kohtumisest kirjas 7:3 võit kirjas, viis võidukas seeria neid otse poolfinaali.

Pühapäeval toimunud neljandas veerandfinaalis alistas Tartu Ravens Futsal 5:3 Jõhvi FC Phoenixi. Võitluslikus kohtumises avas Ravensi eest skoori 6. minutil Lehar Savikink, teise tabamuseni jõudis 7. minutil Temari Nuuma – nii lõppes esimene poolaeg 2:0 Ravensi eduseisuga. Teisel poolajal lõi Ravens veel kolm väravat, Phoenix vastas kahega. 40. minutil aitas Ravens vastaseid omaväravaga, kuid sellest vastastele järelejõudmiseks ei piisanud ja nii jäi lõpuvile kõlades tabloole 6:3 Ravensi kasuks. Kuna Ravens oli võidukas ka omavahelises eelmises kohtumises (6:0), tagas tänane võit neile koha poolfinaalis.

Veerandfinaalides läksid omavahel vastamisi põhihooaja lõpliku tabeliseisu 1. ja 8., 2. ja 7., 3. ja 6. ning 4. ja 5. koht. Mänge peeti, kuniks üks meeskond jõuab kahe võiduni ning pääses seejärel edasi poolfinaalidesse. Kõigis veerandfinaalpaarides selgusid edasipääsejad kahe mänguga.

Eesti Jalgpalli Liit teatab poolfinaalide toimumisajad esimesel võimalusel.