20

01.2020

12:14

Cosmos jäi võidupunktidest ilma Merkurjevi viimase sekundi tabamuse tõttu

Saalijalgpalli Meistriliigas peeti nädalavahetusel kolm kohtumist. Tabeliliidrit võõrustanud FC Cosmos viigistas 2:0 eduseisust Viimsi FC Smsrahaga 2:2 ning langes tihedas konkurentsis viiendaks.

Kehras toimunud matši avapoolaja ainsa tabamuse eest hoolitses 14. minuti alguses penaltist Pavel Rubel, kes oli penaltipunktilt täpne ka 31. minuti alguses, kuid seejärel suutis Viimsi raskest seisust välja tulla – 32. minuti keskel oli täpne Oleksii Fetko ning dramaatilise mängu saatuse otsustas eelnevale väravale resultatiivse söödu andnud Jevgeni Merkurjev, kes lõi külaliste viigivärava kohtumise viimasel sekundil. Kohtumise lõpus teenisid mõlemad meeskonnad ka kaks punast kaarti, kokku välkus punane kaart lausa viiel korral.

Ühe kaotuse ja üheksa võidu kõrval oli see tegu Viimsi liigahooaja esimese viigiga. 28 punkti kogunud Viimsi edestab kolm vooru enne põhihooaja lõppu lähimat jälitajat kuue punktiga. Cosmos on 20 punktiga tabelis viies.

Neljandale kohale tõusis Tartu Ravens Futsal Ares Security meeskond, kes mängis 7:2 üle JK Kohila. Kohila läks mängu juhtima, kuid avapoolaeg lõppes võõrustajate 3:1 eduseisul. Teise poolaja avaminutil tuli Kohila vastasest taas ühe värava kaugusele, kuid 24. minuti lõpus lõi oma õhtu teise tabamuse Mikk Laas, kes taastas Ravensi kaheväravalise eduseisu. Viimase kolme minuti ja 20 sekundi jooksul löödi Kohila võrku veel kolm palli.

Ravensit edestavad veel Sillamäe Alexela ja Narva United, kes käisid väljakul möödunud teisipäeval. Tolles kohtumises võidutsenud Alexela on 22 punktiga teisel kohal, Narval ja Ravensil on kirjas võrdselt 21 punkti.

Nädalavahetuse resultatiivseima mängu eest hoolitsesid tabeli lõpus asetsevad Sillamäe FC NPM Silmet – Tartu Maksimum, kes pakkusid publikule lausa 24 väravat! Kuigi Sillamäele sõitnud Tartu meeskond läks matši juhtima, võitis avapoolaja Ida-Virumaa meeskond 8:2 ja kogu kohtumise 15:9. Aleksandr Dobõkin lõi kuus väravat ja andis kolm resultatiivset söötu, Igor Kippari sai kirja viis väravat ja kolm resultatiivset söötu ning Gennadi Zhukov lõi neli väravat. Maksimumi resultatiivseim oli Mats Plado nelja väravaga, Priit Peedo lõi kübaratriki. Sillamäel on nüüd tabeli seitsmendana kirjas kuus punkti. Kolm punkti lahutab neid kuuendal real olevast Kohilast ning sama suur on meeskonna edu Maksimumi ees.

Sel nädalal toimub üks mäng nii neljapäeval, reedel, laupäeval kui ka pühapäeval. Esmalt lähevad vastamisi Kohila – Cosmos, reedel toimub põnevusmäng piirilinnas, kui Narva United võõrustab Viimsit. Laupäeval kohtuvad omavahel Sillamäe meeskond ning voor lõpeb pühapäeval Tartu võistkondade mõõduvõtuga.