14

02.2022

17:30

Cosmos tõusis Coolbet saaliliigas kolmandaks, Narva säilitas liidrikoha

Coolbet saaliliigas peeti möödunud nädala lõpus mitmeid kohtumisi. Liidrikohal jätkab endiselt Narva United, tabelis parandasid kohta Tallinna Cosmos ja Sillamäe Silmet.

Narva United FC oli koduväljakul kindlalt 9:2 üle Rõuge Saunamaast. Piirilinna meeskond tegi asjad selgeks juba avapoolajaga, kui lõi neli vastuseta väravat. Teisel poolajal suutis Rõuge küll kahel korral skoori teha, kuid Narva lisas oma saldosse veel viis tabamust. Võitjate resultatiivseim oli kolme väravaga Stanislav Bõstrov. Narva hoiab tabelis esikohta, kui 13 vooruga on kogutud 31 punkti. Rõuge paikneb üheksa punktiga üheksandal positsioonil.

Vooru esimeses mängus olid vastamisi tabelinaabrid, kui Tartu Ravens Futsal võõrustas Tallinna FC Cosmost. Ravens asus koduväljakul kohtumist juhtima Mats Plado väravast, kui kohtumist oli mängitud ligi 13 ja pool minutit. Cosmos viigistas seisu teise poolaja alguses, kui täpne oli leegionär Keiber Josue Quevedo Reyes. Seejärel pani Cosmos sisse järgmise käigu, Ravensi võrku saadeti veel kolm palli ja teeniti 4:1 võit. Reyes sai lõpuks kirja kübaratriki ning ühe värava lisas ka Aleksei Panin. Tänu võidule tõusis Cosmos Ravensiga võrdsete punktide peale ja paikneb tänu omavahelisele mängule kolmandal kohal. Ravensil on siiski võimalus Cosmosest omakorda mööda minna, kuna võrreldes konkurentidega on neil üks mäng vähem peetud.

Npm Silmet FC Sillamäe käis kahe päeva jooksul väljakul kahel korral ning nende saldoks jäi üks võit ja kaotus. Laupäeval tuli võõrsil tunnistada Viimsi FC Smsraha 5:2 paremust. Kuigi Silmet avas ise skoori ja pidas avapoolajal ning teise poolaja alguses vastastega hästi sammu, siis viimase kümne minutiga pani Viimsi oma taseme maksma ja teenis võidupunktid. Pühapäeval oli põhjust rõõmustamiseks just Silmetil, kui koduväljakul alistati Rummu Dünamo 6:2. Kohtumine ei alanud Silmeti jaoks väga julgustavalt, kui Dünamo juhtis enne nelja minuti möödumist Stanislav Hmeljovi ja Chaslau Ustsinovichi väravatest juba 2:0. Silmet võttis ülejäänud aja jooksul siiski jalad kõhu alt välja ja lõpusireeni kõlades olid tablool juba nende kindlad võidunumbrid. Silmet asub 15 punktiga kuuendal tabelireal, Dünamo paikneb 13 punktiga vahetult nende järel ning Viimsi on kogutud 30 punktiga teisel kohal.

Nädalavahetusel käisid väljakul ka Sillamäe Alexela ja JK Kohila ning sellest vastasseisust väljus 9:4 võiduga Alexela. Esimesel poolajal lõi Sillamäe klubi neli vastuseta väravat ning kuigi Kohila jõudis korra ka kahe tabamuse kaugusele, ei andnud Alexela oma edu käest ja teenis võidupunktid. Võitjate resultatiivseimad olid kolme väravaga Yurii Kidanov ja Nikita Solovjov, Kohila poolelt sai kübaratriki kirja Jaan-Kristjan Kaalma. Alexela hoiab 13 punktiga kaheksandat kohta, Kohila on 19 punktiga viiendal positsioonil.

Kohtumiste videokokkuvõtteid on võimalik vaadata Wave Sports Media YouTube’i lehelt. Tabeliseisu ja mängude kalendriga saab tutvuda Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.