21

08.2022

14:49

Eesti maavõistlustel oli Põlvamaa üle Pärnumaast

Eesti maavõistlustel toimus viies tänavune kohtumine, kui Põlvamaa oli koduväljakul 6:2 üle Pärnumaast.

Kohtumine algas paremini Põlvamaa jaoks, sest mängu asuti Erki Mõttuse tabamusest juhtima juba teisel mänguminutil. Kuigi viis minutit hiljem suutis Pärnumaa läbi Madis Moosi tabamuse mänguseisu viigistada, läks võõrustaja juba avapoolajal oma teed: Mõttuse teine ja Temari Nuuma kaks tabamust tegid vaheajapausiks mänguseisuks 4:1. 66. minutil kasvatas Põlvamaa eduseisu Markus Lina ning mängu viimasel minutil õnnestus mõlemal meeskonnal veel üks värav lüüa. Lõpuvile kõlades näitas seis tablool 6:2 kodumeeskonna kasuks.

Traditsioonilisi Eesti maavõistluseid korraldab Eesti Jalgpalli Liit alates 2012. aastast. Turniiri süsteem näeb ette, et 15 maakonna ja pealinn Tallinna esindused kohtuvad omavahel kahel korral ning seni on peetud kaheksa vooru. Kõikide peetud kohtumiste tulemustega saab lähemalt tutvuda SIIT.

Mängu protokoll:

21. augustil kell 11:00 Lootospargis

PÕLVAMAA - PÄRNUMAA 6:2 (4:1) ametlik protokoll
Väravad: 2., 27. Erki Mõttus, 23., 32. Temari Nuuma, 66. Markus Lina, 90. Erik Listmann - 7., 90. Madis Moos
Hoiatus: 87. Rasmus Suits

Põlvamaa: Markus Villako, Jürgen Juks, Kert Preeden, Tauri Kolk, Rasmus Mathias Mõttus, Tambet Toim, Temari Nuuma, Erik Listmann, Elon Holger Vaab, Erki Mõttus, Priit Rahuelu.
Edasi-tagasi vahetustest sekkusid: Henri Loeg, Sten Mõttus, Helander Vist, Oliver Jõgeva, Markus Lina, Krister Põkk.
Treenerid Avo Jakovits, Indrek Käo.

Pärnumaa: Johannes Gevlja, Artur Tolli, Nikita Tihhi, Rasmus Suits, Sandor Pulk, Madis Moos, Reigo Lehtsaar, Kaspar Kaskla, Denis Balandin, Oskar Pulst, Andreas Põld.
Edasi-tagasi vahetustest sekkusid: Villem Saarse, Henri Sireli, Marten Laasu, Richard Kiviselg.