14

03.2022

17:54

Eesti noored pidasid U15 Balti liigas väravaterohkeid kohtumisi

Möödunud nädalavahetusel peeti U15 Balti liigas väravaterohkeid kohtumisi, Eesti klubid said tasavägistest mängudest kirja napid kaotused.

Rakvere JK Tarvas jäi väga tasavägiseks kujunenud kohtumises napilt 3:4 alla Liepaja FS-ile. Läti meeskond asus kohtumist 3. minutil nurgalöögijärgses olukorras sündinud väravast juhtima, ent eestlased vastasid kiiresti: enne 10 minuti täitumist purjetas Tarvase kapten Eiko Maasik mööda mitmest kaitsjast ning lõpetas rünnaku löögiga, mis maandus latipõrkest väravavõrku. Vaid mõned minutid hiljem sai Maasik kirja oma teise tabamuse, kui mängis kontrarünnakul väravavahi üle ning saatis palli tühja võrku. Teine poolaeg lõppes aga 3:3 viigiga, sest Liepaja realiseeris 32. minutil penalti, lõi mõned minutid hiljem oma kolmanda ning enne vaheajavilet vormistas Maasik kübaratriki. Kuueväravalise poolaja järel sahises väravavõrk vaid ühel korral, kui Liepaja vormistas teise poolaja esimestel minutitel 4:3 lõppseisu.

Võidu järel õnnestus Läti meeskonnal avada oma punktiarve ning kolme silmaga asutakse B-alagrupis viiendal kohal. Tarvasel pole põhiturniiri viimase ringi eel õnnestunud punkte koguda ning tabelis paiknetakse kuuendal kohal.

Väravaterohke kohtumise pidas ka Pärnu JK Vaprus, kes sai A-alagrupi liidri FS Metta vastu kirja 2:4 kaotuse. Läti noored asusid mängu juhtima 8. minutil ning 15. minutiks oli nende eduseis kahekordne. Teisel poolaja alguses sündis Metta kolmas värav, mille järel jõudis sihini ka Vaprus, kui värava ees lahtiseks jäänud palli saatis võrku Romet Nigula. 69. minutil õnnestus Mettal lüüa ka oma neljas värav ning mõned minutid hiljem teeniti penalti, mille Vapruse puurilukk Martin Neppo tõrjus. Kohtumise 2:4 lõppseisu vormistas Vaprus 82. mänguminutil.

FS Metta asub maksimaalse punktiskooriga A-alagrupi tabeli tipus, Vaprus paigutub kolme punktiga viiendale kohale.

U15 Balti liiga jätkub juba sel nädalavahetusel, kui 20. märtsil võtavad eestlased mõõtu kodusest liigast tuttavate võistkondadega. Tegemist on ühtlasi liiga põhiturniiri viimaste kohtumistega, mille järel selguvad alagruppide neli parimat, kes pääsevad play-off mängudele.

Eesti võistkondade järgmised kohtumised U15 Balti liigas:

20. märts kell 16.00: Rakvere JK Tarvas – Tallinna FC Ararat, EJLi jalgpallihall
20. märts kell 19.00: Tallinna FC Flora – Pärnu JK Vaprus, EJLi jalgpallihall

Tänavu esmakordselt toimuv U15 noormeeste Balti liiga vältab veebruarist septembrini nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Võistkonnad on jagatud kahte alagruppi, kui mõlemas grupis on igast riigist kaks esindajat. Alagrupiturniiridele järgnevad play-off mängud, kuhu pääsevad iga alagrupi neli paremat võistkonda. Võitja selgub praeguse plaani kohaselt septembris toimuval finaalkohtumisel. Eesti võistkonnad mängivad paralleelselt nii Balti liigas kui ka kohalikel meistrivõistlustel.