18

02.2022

19:11

Eesti paremikku ootab ees U15 Balti liiga teine voor

Möödunud nädalavahetusel ajaloo esimesi kohtumisi pidanud U15 vanuseklassi Balti liiga jätkab sel nädalavahetusel Riias. Võistlustulle astuvad kõik neli Eesti võistkonda.

Laupäeval, 19. veebruaril astuvad väljakutele Pärnu JK Vaprus ja Tallinna FC Flora, kellest esimene võtab kell 13 mõõtu FK Aidasega (Leedu) ja teine kell 15 JDFS Albertsiga (Läti). Nii Vapruse kui ka Aidase punktiarved on avamata, kui eestlased jäid möödunud nädalavahetusel 0:3 alla Flora homsele vastasele JDFS Albertsile, FK Aidase võrku toimetasid FS Metta mängijad palli aga neljal korral. Floral on liigatabelis kirjas kolm punkti, kui Artur Dyakivi 16. minuti tabamusest saadi kirja möödunud nädalavahetusel 1:0 võit.

Päev hiljem mängivad Leedu klubide vastu liigakohtumisi Tallinna FC Ararat ja Rakvere JK Tarvas. Möödunud nädalavahetusel napi 0:1 kaotuse kirja saanud Ararat astub pühapäeval, 20. veebruaril kell 13 võistlustulle Klaipeda FMiga, kes alistas esimeses voorus 3:1 Liepaja FSi. JK Tarvase vastaseks on samal päeval kell 15 BFC Daugavpils. Kui Leedu meeskond sai möödunud voorust kirja 1:0 võidu, siis Tarvase 3:5 seisuga lõppenud kohtumine Baltijos FAga kujunes eriti väravaterohkeks.

Kõigist neljast kohtumisest vahendab otsepilti Läti jalgpalliliidu YouTube’i kanal.

U15 Balti liigas osaleb tänavu 12 võistkonda. Eestit esindavad mullu kohalikel meistrivõistlustel U15 Esiliigas esimesed neli kohta saavutanud Pärnu JK Vaprus, Rakvere JK Tarvas, Tallinna FC Flora ja Tallinna FC Ararat. Leedu poolelt asusid mängima NFA Be1, FK Aidas, Balti jalgpalliakadeemia (BFA) ja Klaipeda FM ning Lätist on võistlustules FS Metta, BFC Daugavpils, Liepaja FS ja JDFS Alberts. Turniir vältab veebruarist septembrini nii Eestis, Lätis kui ka Leedus.

Aprillis peetavatesse veerandfinaalidesse pääsevad mõlema alagrupi neli paremat. Poolfinaalid toimuvad mais-juunis ning finaal septembris. Turniiril osalevad mängijad sünniaastaga 2007 ja 2008, mängupäeva koosseisus võib olla ka üks mängija sünniaastaga 2009 ja üks mängija, kes on sündinud 2006. aastal pärast 1. augustit. Kohtumise mänguaeg on 2x40 minutit ning lubatud on seitse vahetust, mis tuleb sooritada maksimaalselt kolme mänguseisaku jooksul.

Mängude kalendri ja tulemustega saab lähemalt tutvuda ning lisainfot leiab U15 Balti liiga kodulehelt.