01

02.2022

15:24

Eestlased välismaal: Anier lõi otsustava värava, Käit andis resultatiivse söödu

Möödunud nädalal tegid mitmed tänavu uue klubi saanud Eesti koondislased liigamängude debüüte, Henri Anier lõi seejuures oma esimese värava ning Käit sai kirja väravasöödu. Uue koduklubi said endale ka Märten Kuusk ja Karina Kork.

16. jaanuaril Tai kõrgliigas debüüdi teinud Henri Anier kuulus algkoosseisu juba järgmises liigakohtumises, kui kümme päeva hiljem mindi vastamisi Ratchaburi FC-ga. Veel märkimisväärsem on aga asjaolu, et Eesti koondise ründaja lõi 57. minutil Tai kõrgliigas oma esimese värava, mis jäi kogu kohtumise ainsaks ning tõi Muangthong Unitedile 1:0 võidu. Anier kuulus põhikoosseisu ka 29. jaanuari kohtumises liigatabeli liidri Buriram Unitediga, kui 8. minuti tabamusest tuli vastu võtta napp 0:1 kaotus.

Ka Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit, kes siirdus hiljuti Rumeenia kõrgliigaklubisse FC Rapid București, pääses oma teises liigakohtumises meeskonna algkoosseisu. Kuigi Rapid jäi avapoolaja lõpus vähemusse ning penaltist üheväravalisse kaotusseisu, lõppes mäng 1:1 ning Käit mängis viigiväravas suurt rolli. Eesti koondislane võitis 76. minutil vastase väljakupoolel palli ning toimetas värava ette täpse tsenderduse, mille Marzouk peaga võrku saatis. Viigi järel asub Rapid liigatabelis seitsmendal kohal ning järgmine kohtumine ootab neid ees sel reedel, 4. veebruaril, kui vastamisi minnakse Gaz Metaniga.

Eesti koondise kaitsja Märten Kuusk siirdus oma karjääri esimesse välisklubisse, kui sõlmis 3,5 aasta pikkuse lepingu Ungari kõrgliigaklubi Újpest FC-ga. Nõmme Kalju kasvandik on valdava osa oma karjäärist mänginud Tallinna FC Flora ridades. Kuusk tegi 30. jaanuaril ka debüüdi, kui vahetati 70. minutil väljakule napis 0:1 kaotusmängus liigatabeli liidri Ferencvárose vastu. Kuuse uus koduklubi asub hetkel Ungari kõrgliigas kümnendal kohal ning järgmine kohtumine ootab neid ees sel laupäeval, kui vastamisi minnakse lähima jälitaja Gyirmótiga. Uue klubi sai endale ka teine Flora pallur, kui 18-aastane poolkaitsja Rocco Robert Shein liitus pooleaastase laenulepingu alusel Hollandi esiliigas palliva FC Utrechti duubelmeeskonnaga.

Erik Sorga tegi Rootsi kõrgliigas mängiva klubi IFK Göteborgi eest debüüdi, kui Taani kõrgliigaklubile FC Nordsjällandile jäädi treeningmängus alla 0:3. Kõik kolm väravat sündisid 20 minuti jooksul. Põhikoosseisu kuulunud Sorgal oli suurepärane võimalus kaotusseisu vähendada, ent ründajal ei õnnestunud palli hästi tabada. Göteborg mängib oma järgmise treeningmängu sel laupäeval, 5. veebruaril, kui vastamisi minnakse Rootsi kõrgliigas viienda koha teeninud Hammarbyga. Rootsi kõrgliigas asub mängima ka Eesti naiste koondise puurilukk Karina Kork, kes sõlmis lepingu IFK Kalmariga. Korgi rahvusvaheline teekond algas 2020. aastal Soomes, mil ta liitus HJK-ga ning mullu kuulus ta Austria klubi FFC Vorderlandi ridadesse. Väravavahi uus klubi teenis mullu Rootsi esiliigas teise koha ning tõusis tänavuseks hooajaks kõrgliigasse.

Karol Metsa koduklubi FC Zürich teenis selle aasta esimeses liigakohtumises võidu, kui Servette alistati 1:0. Mets tegi kohtumises Šveitsi kõrgliigas debüüdi, kui sekkus mängu 75. minutil. Mängu ainus tabamus sündis teisel poolajal ning läks kirja Servette'i omaväravana. Zürich jätkab kindla liigatabeli liidrina, keda ootab järgmine kohtumine ees laupäeval, 5. veebruaril, kui vastaseks on Grasshoppers.

Eestlased pidasid möödunud nädalal ka rohkelt treeningmänge. Rauno Sappineni koduklubi Gliwice Piast alistas Bulgaaria kõrgliigaklubi FC Arda Kardzhali 3:0, kusjuures kõik väravad sündisid pärast Sappineni teiseks poolajaks mängu sekkumist. Poola kõrgliiga naaseb talvepausilt juba sel nädalavahetusel ning eestlase klubi vastaseks on liigatabeli teine Pogoń Szczecin. Väravavaht Matvei Igonen ja Podbeskidzie Bielsko-Biała pidasid möödunud nädalal kaks treeningmängu, kui GKS Katowicega jäi seis 2:2 ning Górnik Zabrzega lepiti 1:1 viiki. Igonen tegi esimeses kaasa pooltunni ning teises avapoolaja. MFK Karviná ja vahetusest sekkunud Vlasiy Sinyavskiy alistasid 2:0 Serbia klubi FK Spartak Subotica ning heitluses koondisekaaslase Vladislav Kreida koduklubi NK Veres Rivnega saadi kirja 4:3 võit. Eestlased samal ajal väljakul ei viibinud: Kreida tegi kaasa avapoolaja, Sinyavskiy sekkus viimaseks pooltunniks. Nikita Baranov ja FC Pyunik viigistasid 1:1 kontrollmatšis Venemaa kõrgliigaklubi FC Ural Yekaterinburgigiga. Eestlane kuulus kohtumises põhikoosseisu.

Vlada Kubassova koduklubi Como sai Itaalia karikavõistluste veerandfinaalis valitseva karikavõitja AS Roma vastu kirja 0:3 kaotuse. Kubassova kuulus Como põhikoosseisu ning tegi täismängu. Naiskondade teine kohtumine toimub 13. veebruaril. Belgia kõrgliigas jäi sama skooriga KAA Gentile alla Renate-Ly Mehevetsa klubi Charleroi Sporting. Liigatabelis kaheksandal kohal asuva Sportingu jaoks jätkub liiga sel nädalavahetusel, kui vastamisi minnakse teisel real asuva Oud-Heverleega.

Inglismaa esiliigas Readingus laenul viibiv Karl Jakob Hein jälgis varupingilt 0:4 kaotusmängu liiga neljanda Queens Park Rangersi vastu. Georgi Tunjovi Serie C-s palliv Carrarese meeskond sai taas kirja viigipunkti, kui kohtumises Fermanaga jäi mõlemal võistkonnal väravatearve avamata. Tunjov sekkus mängu 69. minutil.