18

01.2022

11:20

Eestlased välismaal: Sappinen lõi Poola klubis esimesed väravad

Möödunud nädal kujunes välismaal tegutsevate Eesti jalgpallurite jaoks väga sündmusterohkeks: Rauno Sappinen lõi uue koduklubi särgis esimesed väravad, Henri Anier tegi Tai kõrgliigas debüüdi ning Vladislav Kreida sõlmis laenulepingu Ukraina kõrgliigaklubiga.

Värskelt Poola kõrgliigaklubi Gliwice Piastiga liitunud Rauno Sappinen lõi 15. jaanuaril esimeses klubi särgis peetud treeningkohtumises kaks väravat. Sappinen viis 20. minuti tabamusega meeskonna 2:0 juhtima ning kuigi vastane vähendas penaltist kaotusseisu, lõi Sappinen kiirelt ka oma teise värava. LKS Goczałkowice-Zdrój vastu mängis Sappinen esimese poolaja, vaheajapausi järel vahetati välja kogu koosseis ning treeningkohtumine võideti 5:1.

Mänguaega kogusid ka teised hiljuti klubi vahetanud Eesti koondise mängijad. Karol Metsa koduklubi FC Zürich viibib Türgis treeninglaagris ning kaitsja on seni kaasa teinud kahes kontrollmängus. Saksamaa klubi Wuppertaler SV-ga lepiti 13. jaanuaril 3:3 viiki ning Mets tegi kaasa 60 minutit, samuti viigiga lõppenud eilses, 17. jaanuari treeningmängus Poola kõrgliigaklubi Pogoń Szczecini vastu mängis kaitsja täismängu. Hiljuti Muangthong Unitedisse siirdunud ründaja Henri Anier sai 16. jaanuaril kirja esimesed minutid Tai kõrgliigas, kui sekkus 2:2 viigimängus Pathum Unitediga lõpuminutiteks väljakule.

Eesti koondise poolkaitsja Vladislav Kreida liitus laenulepingu alusel NK Veres Rivnega ning asub mängima Ukraina kõrgliigas. Möödunud hooajal Rootsi esiliigaklubis Helsingborgis laenul viibinud Kreida mängijaõigused kuuluvad Tallinna FC Florale, kelle ridades mängis poolkaitsja enne Rootsi siirdumist. NK Veres Rivne näol on seega Kreida jaoks tegemist karjääri teise välisklubiga. Klubi paikneb hetkel Ukraina kõrgliigas 16 meeskonna seas üheksandal kohal.

Kaptenipaela kandnud Eesti koondise väravavaht Karl Jakob Hein aitas 11. jaanuaril Arsenali U21 meeskonna võiduni, kui Chelsea eakaaslased alistati 4:1. Arsenal lõi mõlemal poolajal kaks väravat, mis viis meeskonna EFL karikasarjas edasi kaheksa parema sekka. Kuu lõpus peetavas veerandfinaalis läheb Arsenali U21 meeskond vastamisi Wigan Athleticuga. Inglismaa karikasarjas pääses päev hiljem taas esindusmeeskonna koosseisu Eesti koondise kaitsja Maksim Paskotši, kes jälgis varumängijate pingilt koduklubi Tottenham Hotspuri nappi 0:1 kaotust Chelsea vastu. Poolfinaalide 0:3 koondtulemusega langes Tottenham karikasarja konkurentsist.

Koondise poolkaitsja Vlasiy Sinyavskiy aitas oma Tšehhi kõrgliigas palliva koduklubi MFK Karviná 13. jaanuaril Tipsport Liga talvise turniiri kohtumises võiduni, kui FK Pardubice alistati 2:1. Sinyavskiy sekkus mängu pärast väravateta avapoolaega. Teise kolmveeranditunni alguses jäädi küll kaotusseisu, ent Karvinále tõid võidu 58. ja 80. minuti tabamused, millest esimesele tegi eestlane eeltöö. Sinyavskiy ja Karviná jaoks jätkub kõrgliiga veebruari alguses, hetkel paiknetakse tabelis viimasel real.

Noortekoondislane Sten Jakob Viidas panustas 15. jaanuaril Portugali U19 kõrgliigas koduklubi Vitória S.C. võidumängu väravaga. 2:0 seisuga lõppenud mängus Feirense eakaaslaste vastu kuulus Viidas põhikoosseisu ning lõi 51. minutil oma neljanda värava. Võidu järel tõusis Viidase koduklubi liiga põhja piirkonnas teisele kohale ning liidrist Portist lahutab neid 6 punkti.