14

07.2022

11:14

Elva alistas põnevas kohtumises Flora noored

FC Elva sõitis eile, 13. juulil külla Tallinna FC Flora U21 võistkonnale ja teenis võõrsil magusa 1:0 võidu.

Tegu oli Esiliiga 14. mänguvooru kohtumisega, mis pidi algselt toimuma 19. mail, kuid lükkus edasi seoses Flora noorte pääsemisega U19 Eliitiliiga Meistriliiga finaali.

Mäng algas tasavägiselt ja otsivalt mõlema meeskonna poolt. Esimesel poolajal ei suutnud kumbki vastase väravalukku lahti muukida ning poolajapausile mindi 0:0 viigiseisus. Suur osa teisest poolajast kulges sarnases rütmis, kuniks mängu lõppfaasis suutis Elva läbimurdeni jõuda. Elva kapten Markus Lokk tungis Flora U21 kasti, kus Oliver Niit ta maha niitis, mille tulemusena määrati Elva kasuks penalti. Vahetusest sekkunud Devid Lehter lahendas võimaluse külmavereliselt ning tõi Elvale 1:0 võidu.

Elva võidu järel lahutab meeskondi tabelis vaid üks punkt: Elva hoiab 31 punktiga kuuendat kohta, Flora U21 32 punktiga viiendat positsiooni.

Järgmised Esiliiga mängud leiavad aset 16. ja 18. juulil.