27

05.2024

09:59

Esiliiga B 12. voorus olid võidukad Legion ning Tammeka ja Kuressaare duublid

Eile, 26. mail mängiti Esiliiga B–s neli 12. vooru kohtumist. Tartu JK Tammeka alistas 4:0 Jõhvi FC Phoenixi, FC Kuressaare oli 2:0 parem Läänemaa JK–st, Tallinna JK Legion võitis samuti 2:0 Pärnu Jalgpalliklubi ning JK Narva Trans U21 ja FA Tartu Kalev leppisid 0:0 viiki.

Tammeka U21 läks kell 12.30 Heino Lipu staadionil alanud kohtumist juhtima 21. minutil, kui skooris Robin Mathias Müür. 35. minutil suurendas külaliste eduseisu Hugo Salmar. Täistunni täitudes jäi Tammeka U21 väljakule kümnekesi, kui Mattis Karis pidi teise kollase kaardi järel väljakult lahkuma. See aga tartlasi ei heidutanud, sest vaid minut hiljem tegi Müür oma hooaja seitsmendast väravast mänguseisuks 3:0. Mängu lõppskoori vormistas 85. minutil vahetusest sekkunud Romet Silov, kes realiseeritud penaltiga lõi teist mängu järjest värava. 4:0 Phoenixi alistanud Tammeka U21 sai neljanda järjestikuse ja kokku hooaja üheksanda võidu. Viimases neljas võidumängus on iga vastase võrku löödud neli väravat. Ühtlasi oli tegu Tammeka U21 viienda nullimänguga tänavusel hooajal. Phoenix pidi kahe järjestikuse võidu järel leppima hooaja seitsmenda kaotusega.

Kuressaare linnastaadionil kohtusid kell 12.30 FC Kuressaare U21 ja Läänemaa JK. Kui avapoolajal väravaid ei löödud, siis teisel kolmveerandtunnil tegi kodumeeskond skoori kaks korda. Maarek Suursaar viis 62. minutil saarlased hooaja kuuenda väravaga juhtima ning 78. minutil kahekordistas eduseisu vahetusest sekkunud Kaur Vesberg. Pärast kaht järjestikust kaotust naasis Kuressaare duubel 2:0 tulemusega võidulainele, kirjutades tabelisse hooaja seitsmendad kolm punkti. Saarlastele oli tegu hooaja kolmanda nullimänguga. Läänemaa pidi vastu võtma teise järjestikuse ning hooaja kuuenda kaotuse.

Narva Kalev–Fama staadionil heitlesid samal ajal punktide nimel JK Narva Trans U21 ja FA Tartu Kalev. Väravateta viigiga lõppenud kohtumise järel said mõlemad meeskonnad tabelisse ühe punkti juurde. Kohtumise märkimisväärseim sündmus oli 80. minutil, kui varuväravavahina protokolli märgitud Mark Zahharov sai teise kollase kaardi. Zahharov sekkus mängu 61. minutil ning sai esimese kollase kaardi kümme minutit hiljem. 0:0 tulemusega sai Transi duubel tabelisse kolmanda ja Kalev neljanda viigi. Piirilinlaste jaoks oli tegu hooaja neljanda, tartlastele teise nullimänguga.

Esiliiga B pühapäeva lõpetasid Sportland Arenal Tallinna JK Legion ja Pärnu Jalgpalliklubi, kes panid palli mängu kell 16.00. Legion läks kohtumist juhtima 13. minutil, kui Vsevolod Pochekutov sai kirja hooaja viienda tabamuse. Kümme minutit hiljem suurendas võõrustajate eduseisu Andrei Borissov. Teisel poolajal rohkem väravaid ei sündinud, mistõttu teenis Legion esimese kolmveerandtunni väravatest 2:0 võidu. See oli tallinlastele kolmas järjestikune võit, neist kõikides on hoitud oma värav puhtana. Kokku on Legion tänavu võitnud kuus kohtumist, neist viies pole lastud palli oma väravasse. Pärnakatel katkes hooaja viienda kaotusega neljamänguline kaotuseta seeria.

Pühapäeva järel on Esiliiga B liider 29 punktiga jätkuvalt Tartu JK Tammeka U21. Neist jääb seitsme punktiga maha FC Kuressaare U21 ning saarlastest omakorda kolme punkti kaugusel on FA Tartu Kalev ja Tallinna JK Legion. Viiendal kohal on 18 punktiga JK Narva Trans U21 ja kuuendal real jätkab 16 silmaga Läänemaa JK. Seitsmendat ja kaheksandat kohta hoiavad 15 punktiga Nõmme Kalju FC U21 ning Pärnu Jalgpalliklubi. Jõhvi FC Phoenix jätkab 11 punktiga üheksandal real ja Viljandi JK Tulevik, kes sellel nädalavahetusel Kalju duubliga platsil ei käinud, on nelja punktiga viimasel real.

Robin Mathias Müür (paremal) lõi Jõhvi FC Phoenixile kaks väravat. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee