28

02.2016

21:29

Esiliiga B avavoorus tegid Tartu meeskonnad 1:1 viigi

Esiliiga B avavooru üks oodatumaid kohtumisi, Tartu meeskondade Tammeka U21 - Welco heitlus lõppes 1:1 viigiga.

232 pealtvaataja ees Annelinnas toimunud kohtumist asus Tammeka U21 teise poolaja alguses Martin-Gert Pärli väravast juhtima, kuid tänu Martin Lubi 72. minuti penaltile läksid mõlemad meeskonnad täna koju ühe punktiga. 93. minutil ei õnnestunud Tammeka mängijal Andre Varuskil realiseerida ka penaltit.

Liigatabeli tipus on avavooru järel Tallinna Kalev II, kes alistas Viljandi Tuleviku duubelmeeskonna 8:0. Peatamatus hoos oli aastaid Viimsi MRJK ridades pallinud ning 28 tabamusega 2014. aastal II liiga Lääne/Lõuna tsooni suurimaks väravakütiks kroonitud Karl Anton Sõerde, kes lõi lausa neli väravat.

Sõerde endine koduklubi ühendas tänavu jõud HÜJK Emmastega, kuid avavoorus pidi Viimsi JK kodus 112 pealtvaataja silme all FC Kuressaare 1:0 paremust tunnistama. Viimsi pidi pea terve kohtumise mängima vähemuses, kui viiendal minutil eemaldati Mait Nõmme. Kuigi Elari Valmas ei suutnud kuuendal minutil penaltit realiseerida tõi kastanid 83. minutil tulest välja Reio Alt.

Kell 13:00 alanud mängudes oli veel JK Sillamäe Kalev II Iraklii Torinava tabamusest üle FC Elvast ning õhtuses, kell 19:00 alanud kohtumises oli Raasiku FC Joker Rando Randjõe ja Rauno Esopi väravatest 2:0 võõrsil üle Tallinna FC Flora U19 meeskonnast.