05

08.2021

15:28

Esiliiga B esikolmikus jätkavad Viimsi, Harju JK ja Alliance, uus voor algab täna

31. juulil ja 2. augustil mängiti Esiliiga B-s 14. vooru kohtumisi, kus võidutsesid Tabasalu, Legion U21, FC Tallinn, Alliance ja Viimsi. Uue vooru esimene kohtumine mängitakse täna, 5. augustil.

JK Tabasalu alistas koduväljakul JK Tallinna Kalevi U21 meeskonna seisuga 1:0. Avapoolajal väravaid ei löödud ning vaheajale mindi 0:0 viigiseisus. 68. minutil otsustas mängu kodumeeskonna jaoks Dinārs Ekhartsi järel Tabasalu teine suurim väravakütt Tristan Pajo, kelle tabamusest mindi kohtumist 1:0 juhtima. Sellest võiduks ka piisas ning Tabasalu kerkis liigatabelis viiendale kohale, Kalev läheb uuele voorule vastu viimaselt tabelirealt.

Vooru kindlaima võidu sai kirja Tallinna JK Legion U21, kes teenis Nõmme Kalju FC U21 üle 5:1 võidu. Avapoolaja võitis 1:0 Legion, kelle eest avas 14. minutil skoori Daniel Fedotov. Teise poolaja avavärava lõi Kalju ridadest Kert Miltop, ent viigiseis püsis tablool vaid kolm minutit. 64. minutil viis Legioni taas juhtima Denis Ruus, kes sai üheksa minutit hiljem kirja oma teise tabamuse ning teisel poolajal vormistas Fedotov kübaratriki. 5:1 võiduga tõusis Legion tabeli viimaselt kohalt kaheksandale, Kalju langes kuuendale kohale.

Eriti tasavägine kohtumine peeti Vändra staadionil, kus sealse JK Vapruse meeskond jäi 3:4 alla FC Tallinnale. Kogu kohtumise vältel õnnestus FC Tallinnal neljal korral juhtima minna, neist kolmel korral tuli Vändra poolelt vastus viigivärava näol. Skoori avas 35. minutil FC Tallinna ründaja Vassili Kulik, kolm minutit hiljem viigistas kohtumise Ronek Saali tabamus. Vaheaja eel viis FC Tallinna juhtima Marlon Kivisilla omavärav, ent kolm minutit pärast teise poolaja algus tõi Saali teine tabamus tabloole 2:2 viigiseisu. FC Tallinna mängija Maksim Kalimullini 66. minuti väravale tuli vastus 84. minutil Vändra äärekaitsja Mihkel Jürgensteini poolt, ent Nikita Brõlini kolm minutit hiljem löödud võidutabamus kindlustas FC Tallinnale kolm punkti. FC Tallinn kerkis võidu järel Esiliiga B esinelikusse, Vändra läheb uuele voorule vastu üheksandalt tabelirealt.

Haapsalu linnastaadionil alistas Ida-Virumaa FC Alliance kodumeeskonna Läänemaa JK seisuga 3:2. Avapoolaja Juhan Jograf Siimi tabamusest 1:0 võitnud Läänemaa jäi teisel poolajal kümne minutiga kaheväravalisse kaotusseisu. Viigiseisu tõi tabloole 60. minutil Mihhail Orlov, Alliance viis 65. minutil 2:1 juhtima Yuri Sousa Lima Lellis ning meeskonna kolmanda värava lõi neli minutit hiljem Roman Bažkov. 72. minutil vähendas Siimi teine värav Läänemaa kaotusseisu üheväravaliseks, ent see tabamus jäi kohtumise viimaseks. Alliance kindlustas võiduga kolmandat kohta, Läänemaa langes liigatabelis seitsmendaks.

Esiliiga B liidrite Viimsi JK ja Harju JK Laagri vahelises kohtumises pani oma sõna maksma Viimsi, kes sai kirja 1:0 võidu. Avapoolajal väravaid ei löödud. Kohtumise ainus ja otsustav värav löödi 54. minutil, kui kogu liiga suurim väravakütt, Viimsi ründaja Karl Anton Sõerde viis meeskonna juhtima. Üheväravalise võiduga kasvatas Esiliiga B liider Viimsi vahe liigatabelis teisel kohal asuva Harju JK-ga kuuepunktiliseks.

Esiliiga B 15. vooru kohtumised:

5. august kell 18.00: Tallinna JK Legion U21 – Läänemaa JK, Wismari jalgpallistaadion
6. august kell 19.00: Ida-Virumaa FC Alliance – FC Tallinn, Kohtla-Järve Spordikeskuse staadion
6. august kell 19.00: Harju JK Laagri – JK Tallinna Kalev U21, Laagri kunstmurustaadion
7. august kell 19.00: Viimsi JK – Vändra JK Vaprus, Viimsi staadion
7. august kell 19.00: Nõmme Kalju FC U21 – JK Tabasalu, Hiiu kunstmurustaadion