23

03.2024

14:57

Esiliiga B järele peetud kohtumistes olid võidukad Tammeka ja Kalju duublid

Selle nädala neljapäeval ja reedel mängiti Esiliiga B kaks kolmanda vooru kohtumist, mis möödunud nädalal Viljandi JK Tuleviku ja Tallinna JK Legioni mängijate haigestumiste tõttu edasi lükati. Tartu JK Tammeka U21 alistas lõpuminutite väravast 1:0 Viljandi JK Tuleviku, Nõmme Kalju FC alistas 4:1 Tallinna JK Legioni.

Neljapäeval, 21. märtsil võõrustas Viljandi Tulevik kohalikus Männimäe Jalgpallihallis Tartu Tammeka duubelvõistkonda. Enne mängu oli kodumeeskonnal tabelis kaks kaotust ning nendes mängudes polnud suudetud väravatearvet avada. Tammeka esimesed kaks mängu lõppesid võidukalt ning mõlemas kohtumises suutsid nad enda värava puhtana hoida. Kahe võistkonna omavahelise mõõduvõtu murdehetke pidi ootama 93 minutit, kui teise poolaja kolmandal üleminutil läks Tammeka vahetusest sekkunud Robin Mathias Müüri väravast juhtima. 1:0 seisuga mäng ka lõppes ning Tammeka kirjutas tabelisse kolm punkti. Võiduga tõusid tartlased taas Esiliiga B tabelit juhtima ning tänavust hooaega jätkatakse täiseduga. Tulevik peab nukrale hooaja algusele leevendust otsima pärast koondisepausi. Hetkel ollakse null punkti ja löödud väravateta Esiliiga B tabeli viimased. Järgmises voorus sõidab Tammeka Tallinnasse, kui 30. märtsil kell 12.30 võõrustab neid Sportland Arenal Tallinna JK Legion. Tuleviku järgmine vastane on FC Kuressaare U21, kellega kohtutakse 30. märtsil kell 15.00 Kuressaare kunstmurustaadionil.

Reedel, 22. märtsil toimus Sportland Arenal Tallinna JK Legioni ja Nõmme Kalju FC duubelvõistkonna kolmanda vooru kohtumine. Mängu läksid 24. minutil juhtima võõrustajad, kui täpne oli Dmytro Samborskyi. Üheksa minutit hiljem taastas Kalju kaitsja Roko Vukušic viigiseisu ning poolajapausile mindi 1:1 seisuga. Teine poolaeg kujunes Nikita Ivanovi sooloetteasteks. Esmalt viis Ivanov 50. minutil külalised juhtima, neli minutit hiljem suurendas ta penaltipunktilt Kalju eduseisu kaheväravaliseks ning teise üleminuti väravast vormistas kübaratriki ja kohtumise lõppseisu 4:1. Kalju jätkab kolmanda vooru järel kuue punktiga neljandal kohal, Legion on kogunud kolmest mängust ühe võidu ja sellega on nad hetkel Esiliiga B tabeli seitsmes võistkond. Neljandas voorus kohtub Legion eelmainitud mängus Tammeka duubelvõistkonnaga, Kalju läheb 31. märtsil kell 17.30 Nike Arenal vastamisi Läänemaa JK võistkonnaga.