16

09.2024

00:47

Esiliiga B kaks esimest 27. voorus punkte ei kaotanud

Esiliiga B–s mängiti möödunud nädalalõpul 27. vooru kohtumised. JK Narva Transi duubelmeeskond võitis 2:1 FC Kuressaare duubelmeeskonda, FA Tartu Kalev oli 2:1 parem Läänemaa JK–st, Nõmme Kalju FC U21 meeskond sai 5:2 jagu Jõhvi FC Phoenixist, Tartu JK Tammeka duubelmeeskond alistas 5:1 Tallinna JK Legioni ning Viljandi JK Tulevik võitis 3:1 Pärnu Jalgpalliklubi.

JK Narva Trans U21 – FC Kuressaare U21

Mänguvoor algas reede õhtul kell 17.00 Narva Kalev–Fama staadionil. Kodumeeskond läks kohtumist juhtima Patrick Bahvali 15. minuti väravast. Teisel poolajal suurendas Transi duubli eduseisu Arnas Besigirskis, kes oli täpne 56. minutil. Kuigi Kristofer Leedo vähendas 77. minutil külaliste eduseisu minimaalseks, said piirilinlased tulemusega 2:1 võidu. Narvakad said tabelisse hooaja 11. võidu, saarlased pidid leppima kolmanda järjestikuse ning hooaja 10. kaotusega. Nad on jäänud võiduta viimased seitse kohtumist, saades 21 võimalikust punktist vaid kaks.

FA Tartu Kalev – Läänemaa JK

Mänguvoor jätkus laupäeval kell 12.30 Ülenurme staadionil. Võõrustajad läksid kohtumist juhtima Kris Edvard Kohvi 22. minuti tabamusest, mis oli Kalevi ründaja hooaja 18. värav Esiliiga B–s. Karli Vilt suurendas tartlaste eduseisu 36. minutil ja kuigi Läänemaa kaotusseis vähenes Siim Tenno omaväravast 64. minutil üheväravaliseks, siis jäi Kalev tulemusega 2:1 mängu võitjaks. Kodumeeskond sai tabelisse hooaja 12. kolm punkti, Läänemaa jäi tänavu 13. korda punktideta ning kolmandat mängu järjest võiduta.

Jõhvi FC Phoenix – Nõmme Kalju FC U21

Vooru väravaterohkeim kohtumine algas laupäeval kell 18.00 Heino Lipu staadionil. Mänguskoori avas 25. minutil Igor Subbotin ning külaliste eduseisu suurendas viis minutit hiljem Nikita Ivanov, kes realiseeris penalti. Viis minutit enne poolaja lõppu lõi Ivanov oma teise ning Kalju duubli mängu kolmanda värava. Phoenixi kohtumise avavärava lõi 66. minutil Erik Kruglov, kuid minut hiljem sai Ivanov kirja kübaratriki, taastades nõmmekate kolmeväravalise eduseisu. 71. minutil lõi Arkadi Butenko Kalju duubli mängu viienda värava ning kuigi Bogdan Stoyanov vähendas 82. minuti täpse penaltiga Jõhvi meeskonna kaotusseisu taas kolmele väravale, siis lõpuks said kaljukad said kindla 5:2 võidu. Phoenix pidi koduväljakul vastu võtma hooaja 13. kaotuse, Kalju duubel sai kirja hooaja 16. võidu, pikendades kaotuseta seeria viiemänguliseks. Nad on viimasest 14 mängust kaotanud vaid ühe.

Tartu JK Tammeka U21 – Tallinna JK Legion

Pühapäeval mängiti Esiliiga B-s kaks kohtumist. Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul peetud kohtumist läksid varakult juhtima võõrustajad, kelle eest oli kolmandal minutil täpne Robin Mathias Müür. Teise poolaja alguses suurendas eduseisus Akaki Gvineria, kes lõi 47. minutil oma Esiliiga B hooaja 18. värava. Seejärel lõi Kevin Burov kahe minutiga kaks väravat, olles täpne nii 61. ja 62. minutil. 66. minutil lõi Leonid Arhipov Legioni auvärava, ning 82. minutil vormistas vahetusest sekkunud Mikk Valtna Tammeka duubli võidunumbriteks 5:1. Tartlased said kolmanda järjestikuse ning hooaja 17. võidu, Legion pidi leppima hooaja 11. kaotusega.

Viljandi JK Tulevik – Pärnu Jalgpalliklubi

Mänguvooru lõpetas kohtumine liigatabeli kahe viimase vahel, mis algas pühapäeval kell 14.00 Viljandi linnastaadionil. Võõrustajad läksid kohtumist juhtima Jan Lukas Mätliku 21. minuti väravast. 34. minutil suurendas viljandlaste eduseisu Kaimar Saag ning poolaja lõpus realiseeris Ingo Ott kodumeeskonna kasuks määratud penalti. Ott jättis Tuleviku 80. minutil vähemusse, kui ta pidi teise kollase kaardi tõttu väljakult lahkuma. Minut hiljem lõid pärnakad oma kohtumise ainsa värava, autoriks Erki Praks. Tulevik sai kolme võiduta mängu järel hooaja viiendad kolm punkti, pärnakad pidid vastu võtma teise järjestikuse kaotuse. Nad on viimasest 13 mängust kaotanud 11.

Esiliiga B tabeliliidrina jätkab 27. vooru järel 56 punkti kogunud Tammeka duubel, Kalju duubel jääb tartlastest maha kuue silmaga. Legion on 44 punktiga kolmas ja mängu vähem pidanud Kuressaare U21 42 punktiga neljas. Kalev on 41 punktiga viies ja neist mängu vähem pidanud Transi duubel jääb ühe punkti kaugusele. Läänemaa on kogunud 34 punkti ning hoiab seitsmendat kohta, Phoenix on nelja vähema punktiga kaheksas. Pärnu jätkab 25 punktiga üheksandal real, Tulevik on kuue vähema punktiga kümnendal kohal.

Tammeka ründaja Akaki Gvineria (pildil) sai nädalavahetusel kirja Esiliiga B hooaja 18. tabamuse. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee