23

08.2024

02:06

Esiliiga B kaks esimest jäid 24. voorus punktideta

Esiliiga B–s mängiti teisipäeval, 20. augustil, kolmapäeval, 21. augustil ning neljapäeval, 22. augustil 24. vooru kohtumised. Läänemaa JK alistas 3:2 Viljandi JK Tuleviku, Jõhvi FC Phoenix oli 5:0 parem FC Kuressaare duubelmeeskonnast, JK Narva Trans U21 võitis 2:1 FA Tartu Kalevit, Nõmme Kalju FC U21 sai 3:1 jagu Tartu JK Tammeka duubelmeeskonnast ning Tallinna JK Legion alistas 4:0 Pärnu Jalgpalliklubi.

Viljandi JK Tulevik – Läänemaa JK

Mänguvoor algas teisipäeval kell 12.30 Viljandi linnastaadionil, kus võõrustajad läksid kohtumist Kristen Kähri 19. minuti tabamusest juhtima. Neli minutit hiljem viigistas Läänemaa ründaja Andreas Tiits hooaja 16. tabamusest mänguseisu ning 33. minutil viis Hargo Liiving Läänemaa kohtumist juhtima. Vaheaja eel viigistasid viljandlased mänguseisu, kui skooris Henry Tikut. Külalised suutsid teisel poolajal mängu siiski enda kasuks kallutada, kui Martin Salfi 72. minuti värav tõi Läänemaale tulemusega 3:2 teise järjestikuse ning hooaja 10. võidu. Nad on viimased kolm mängu kaotuseta. Tulevik pidi leppima hooaja 17. punktideta jäämisega.

Jõhvi FC Phoenix – FC Kuressaare U21

Kolmapäeval kell 18.00 Heino Lipu staadionil alanud kohtumine kujunes ühepoolseks, sest kodumeeskond oli juba 10. minutiks kaheväravalises eduseisus. Skoori avas Bogdan Stoyanovi kuuenda minuti penalti ning neli minutit hiljem oli täpne Maksim Miškov. 31. minutil skooris taas Stoyanov ning teisel poolajal, 61. minutil sai jala valgeks ka Jelissei Zahharov, kelle jaoks oli tegu hooaja 16. väravaga. 85. minutil vormistas Stoyanov kübaratriki, Phoenixi bulgaarlasest võõrleegionär on löönud üheksa mänguga üheksa väravat. Tulemusega 5:0 sai Jõhvi klubi tabelisse hooaja seitsmendad kolm punkti, Kuressaare pidi vastu võtma teise järjestikuse ning hooaja seitsmenda kaotuse.

JK Narva Trans U21 – FA Tartu Kalev

Narva Kalev–Fama staadionil toimus samal ajal tasavägisem vastasseis. Selles mängus läksid võõrustajad kohtumist kaheksandal minutil Viktor Pavlovi väravast juhtima ning 37. minutil suurendas Viktor Kudriashov penaltist narvakate eduseisu. Esimese poolaja esimesel üleminutil vähendas Karli Vilt Kalevi kaotusseisu minimaalseks. Teisel poolajal oli tartlastel võimalik mänguseis viigistada, kuid Andre Varusk eksis 74. minuti penaltil. Transi duubel sai tulemusega 2:1 hooaja üheksanda võidu, Kalev pidi tunnistama hooaja üheksandat kaotust.

Nõmme Kalju FC U21 – Tartu JK Tammeka U21

Neljapäeval kell 18.00 Hiiu kunstmurustaadionil alanud duubelmeeskondade lahingus läks kodumeeskond kohtumist varakult juhtima, kui Lucas Serravalle Spinola lõi 14. minutil Kalju duubli kohtumist juhtima. See oli 22–aastase ründaja kümnes Esiliiga B tabamus. Kaheksa minutit hiljem suurendas Nõmme klubi eduseisu Guilherme Carvalho, kes lõi 31. minutil oma mängu teise ning Kalju duubli kolmanda värava. Tammeka duubel lõi auvärava teisel poolajal, kui 61. minutil värav läks Rico Puusaagi arvele. Vaatamata sellele sai Kalju duubel tulemusega 3:1 hooaja 13. võidu ning seitsmenda võidu viimasest kaheksast kohtumisest. Tartlased jäid tänavu viiendat korda punktideta.

Pärnu Jalgpalliklubi – Tallinna JK Legion

Mänguvoor lõppes kell 19.00 alanud kohtumisega Pärnu Rannastaadionil, mida valitses külalisvõistkond. Andre Balta viis Legioni 35. minutil juhtima ning Andrei Borissov lisas esimesel üleminutil ka teise värava. 53. minutil lõi Balta oma mängu teise, Legioni kolmanda ning enda hooaja 10. värava ja mängu lõppskoori vormistas 58. minutil Vsevolod Pochekutov. Legion sai võõrsil tulemusega 4:0 hooaja 13. võidu, pärnakad pidid vastu võtma üheksanda järjestikuse ning hooaja 14. kaotuse.

Liigatabeli liider on jätkuvalt Tammeka U21, kes on kogunud 24 mänguga 47 punkti. Legion ja Kuressaare U21 jäävad neist maha kuue punktiga, lisaks on saarlastel kaks mängu vähem mängitud. Kalju duubel on 40 punkti ja Tammeka duublist mängu vähem pidanuna neljandal kohal. Viies on Kalev, kes on kogunud 24 mänguga 35 punkti. Neist mängu vähem pidanud Transi duubel jääb tartlastest maha ühe silmaga. Läänemaa, kes on mänginud 24 mängu, on 33 kogutud punktiga seitsmes. Kaheksas meeskond Phoenix on saanud 23 mängust 26 punkti. Pärnu jääb neist sama mängude arvu juures maha viie punktiga ning kümnendal kohal on 24 mängust 15 punkti saanud Tulevik.

Guilherme Carvalho (pildil) lõi Kalju duubli eest Tammeka duubli võrku kaks väravat. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee