16

04.2018

15:13

Esiliiga B kaks paremat ei vääratanud

Esiliiga B tabeli tipus paiknevad Tallinna JK Legion ja Tartu JK Tammeka U21 teenisid nädalavahetusel peetud mängudes võidud ja suurendasid edu lähimate jälitajatega.

Tabeliliidri Legioni vastaseks kodusel Wismari staadionil oli Paide Linnameeskond U21. Kümnendal minutil viis Dmitri Kovtunovitš Legioni juhtima ning avapoolaeg ka selle seisuga lõppes. 54. minutil suurendas Vsevolod Zassuhhin Legioni eduseisu ning kuigi viis minutit hiljem vähendas Jaagup Luts Paide kaotusseisu, jäi lõppsõna siiski Legionile, kui Erik Tselenko vormistas 3:1 võidu.

Tabelis Legionist kahe punkti kaugusele jääv Tammeka U21 sai kirja olulise võidu, kui võõrsil alistati kolmanda koha meeskond Nõmme United. Tammeka võttis mängust 2:1 võidu. Tartu meeskonna poolelt said väravad kirja Mart Paul Preiman ja Patrick Genro Veelma, Nõmme Unitedi tabamuse autoriks oli Raimond Eino.

Laupäeval peetud kohtumises teenis võidu ka Võru FC Helios, kes alistas 2:1 Tallinna FC Flora U19. Helios läks seitsmendal minutil läbi Aleksandr Pruttšenko tabamuse juhtima, kuid enne avapoolaja lõppu suutis Ivan Timofejev seisu viigistada. Heliose võiduvärav sündis 62. minutil ning autoriks oli Sander Taan.

Pärnu JK ja Kohtla-Järve JK Järve vaheline tuline kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Mängus nähti lausa kolme punast kaarti. Kohtumise mõlemad väravad löödi avapoolajal, kui Pärnu asus Kein Makovei väravast juhtima, ent Aleksandr Ivanjusini penaltitabamus viigistas seisu.

Pühapäevases mängus sai suure võidu kirja Lasnamäe Ajax, alistades 5:2 Vändra Vapruse. Võitjate poolel sai neli tabamust kirja Jevgeni Merkurjev, ühe lisas Sergei Tasso. Vapruse väravate autoriteks olid Ranet Lepik ja Martin Pärn.