20

05.2024

17:49

Esiliiga B liider Tammeka U21 kasvatas jälitajatega vahemaad

Möödunud nädalavahetusel mängiti Esiliiga B-s 11. vooru kohtumised. Pärnu Jalgpalliklubi alistas 3:1 Läänemaa JK, Jõhvi FC Phoenix oli 5:1 parem JK Narva Transi duubelmeeskonnast, Tartu JK Tammeka U21 võitis 4:1 Viljandi JK Tulevikku, Nõmme Kalju FC U21 oli 3:1 seisuga üle FA Tartu Kalevist ning Tallinna JK Legion sai 2:0 tulemusega jagu FC Kuressaare duubelvõistkonnast*.

Esiliiga B nädalavahetus algas laupäeval, 18. mail kell 19.00 Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul, kus läksid vastamisi Pärnu Jalgpalliklubi ja Läänemaa JK. Kodumeeskond asus kohtumist juhtima Eke Tormis Pika 10. minuti väravast. Teise poolaja alguses viigistas Andreas Tiits penaltipunktilt mänguseisu, Läänemaa ründaja sai ühtlasi kirja oma hooaja seitsmenda tabamuse. Pärnu pööras mängu siiski vahetusmeeste toel enda kasuks, kui 68. minutil viis Marko Mardiste kodumeeskonna juhtima. Viiendal üleminutil tegi skoori pärnakate teine vahetusmees, Silver Õismets, kes kindlustas oma meeskonnale 3:1 tulemusega hooaja neljanda võidu. Ühtlasi on Pärnu neli mängu järjest kaotuseta. Läänemaal tuli vastu võtta hooaja viies kaotus.

Pühapäeval mängiti Esiliiga B–s neli kohtumist. Jõhvi FC Phoenix võõrustas Heino Lipu staadionil JK Narva Trans U21 meeskonda ning läks kohtumist juba neljandal minutil juhtima, kui värava lõi eelmises voorus mängukeelu kandnud Deniss Kulikov. Veerandtunni järel oli kodumeeskonna eduseis kaheväravaline, kui Jelissei Zahharov sai kirja oma hooaja kuuenda tabamuse. Esimese poolaja üleminutitel vähendas Taaniel Usta külaliste eduseisu minimaalseks, viies meeskonnad vahejale Phoenixi 2:1 eduseisus. Transi duubelmeeskonna olukord läks keerulisemaks 56. minutil, kui Nikita Baljabkin sai teise kollase kaardi ning jättis oma võistkonna vähemusse. Ülejäänud mäng kuulus vahetusest sekkunud Ilja Shaskovile, kes tegi 22 minutiga kübaratriki. Ta oli täpne 64., 81. ja 86. minutil, kusjuures mängu tuli Shaskov 63. minutil. 5:1 võiduga sai Phoenix Ida–Virumaa meeskondade heitluses teise järjestikuse ning hooaja kolmanda võidu, Transi duublile oli tegu teise järjestikuse ning kogu hooaja neljanda kaotusega.

Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul kohtusid Tartu JK Tammeka U21 ja Viljandi JK Tulevik. Kodumeeskond asus kohtumist juhtima 7. minutil, kui skoori tegi Akaki Gvineria. Tammeka duubelmeeskonna eduseis püsis üheväravaline 65. minutini, kui tartlaste väravaarvet suurendas Romet Silov. Seejärel läks Tammeka U21 oma teed, kui neli minutit hiljem lõi kodumeeskonna kolmanda värava Robin Mathias Müür ning kuus minutit hiljem lõi Gvineria oma mängu teise ning Tammeka neljanda värava. Tegemist oli Gruusia ründaja hooaja 12. tabamusega. Tuleviku auvärava lõi 90. minutil Kaimar Saag. Tammeka U21 jaoks oli tegu kolmanda järjestikuse 4:1 võiduga ning kokku oli see tartlastele tänavu kaheksas võit. Viljandlased pidid leppima hooaja üheksanda kaotusega.

Samaaegselt mängisid teises Tartu linnaosas FA Tartu Kalev ja Nõmme Kalju FC U21, kes panid palli mängu Annelinna kunstmurustaadionil. Kalju duubelmeeskond läks kohtumist juhtima meeskonna kapten Alfred Jüriöö 22. minuti tabamusest. Keskkaitsja on tänavu löönud kolm väravat, nendest kõik on sündinud viimases viies mängus. Kodumeeskond viigistas mänguseisu 40. minutil Andre Varuski hooaja viiendast väravast, kuid vaheajale läks eduseisus siiski Kalju U21, kelle poolt realiseeris 45. minutil penalti Koki Hayashi. Teise poolaja alguses lisas Nõmme klubi kolmanda värava Igor Subbotin, kes skooris 52. minutil tänavu kuuendat korda. 3:1 tulemusega sai Kalju U21 hooaja viienda võidu, tartlased pidid tänavu kolmandat korda tunnistama lõpuvile järel vastase paremust.

Esiliiga B viies mäng leidis aset Sportland Arenal, kus võtsid omavahel mõõtu Tallinna JK Legion ja FC Kuressaare U21. Väravateta möödunud esimese poolaja järel otsustati mängu saatus teise poolaja keskel, kui kodumeeskond Legion lõi kümne minutiga kaks väravat. 56. minutil oli tänavu neljandat korda täpne Vsevolod Pochekutov ning 66. minutil lisas teise tabamuse Steven Mäearu. 2:0 tulemusega sai Legion hooaja viienda võidu, Kuressaare U21 teise järjestikuse ning kokku neljanda kaotuse.

11. vooru järel on Esiliiga B liider Tartu JK Tammeka 26 punktiga. Seejärel on tabeliseis üsna tihe: teist ja kaheksandat kohta lahutab teineteisest neli punkti. FC Kuressaare on 19 punktiga teisel, FA Tartu Kalev 18 punktiga kolmandal ning JK Narva Trans U21 17 punktiga neljandal real. Viiendat ning kuuendat positsiooni jagavad 16 silmaga Läänemaa JK ning Tallinna JK Legion ja seitsmendal–kaheksandal kohal on 15 punktiga Nõmme Kalju FC U21 ning Pärnu Jalgpalliklubi. Neljapunktise vahega hoiab üheksandat kohta Jõhvi FC Phoenix ning kümnendana jätkab endiselt Viljandi JK Tulevik, kes on tänavu saanud vaid neli punkti.

Akaki Gvineria (pildil) on 12 tabamusega Esiliiga B väravalööjate edetabeli liider. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

*Parandatud 20.05.2024 kell 23:50.