11

08.2024

18:47

Esiliiga B liidrid jagasid omavahel punkte

Esiliiga B–s mängiti nädalavahetusel 22. vooru kohtumised. Läänemaa JK viigistas 1:1 FA Tartu Kaleviga, Nõmme Kalju FC U21 võitis 2:1 Jõhvi FC Phoenixit, Tartu JK Tammeka ja FC Kuressaare duubelmeeskonnad tegid omavahel 2:2 viigi, Tallinna JK Legion alistas 1:0 Viljandi JK Tuleviku ning JK Narva Trans U21 oli 2:0 parem Pärnu Jalgpalliklubist.

Laupäeval kell 15.00 alanud mänguvoorus mängiti samaaegselt neli kohtumist. Läänemaa JK võõrustas Haapsalu linnastaadionil FA Tartu Kalevit. Mängu esimene värav sündis teise poolaja keskel, kui Andre Varusk viis külalised 66. minutil oma hooaja seitsmendast tabamusest juhtima. Läänemaa viigistas mänguseisu 84. minutil, kui täpne oli Martin Salf. Tulemusega 1:1 ka kohtumine lõppes ning mõlemad meeskonnad said tabelisse viigipunkti. Läänemaa jaoks oli tegu hooaja kolmanda ning Kalevile viienda viigiga. Tänavu kaheksa mängu võitnud kodumeeskond jäi neljandat liigamängu järjest võiduta, Kalevi viimane võit tuli kolm mänguvooru tagasi.

Hiiu kunstmurustaadionil läksid vastamisi Nõmme Kalju FC U21 ja Jõhvi FC Phoenix. Võõrustajad haarasid esimesel poolajal eduseisu, kui 27. minutil lõi Guilherme Henriques Da Silva Carvalho oma esimese värava Kalju särgis. Seitse minutit hiljem suurendas Nõmme klubi eduseisu Marlon Liivaru. Külalised vähendasid teisel poolajal kaotusseisu minimaalseks, kui Jelissei Zahharov realiseeris 76. minutil penalti, mis oli tema hooaja 15. tabamuseks. Phoenixile sellest aga ei piisanud, sest tulemusega 1:2 tuli neil vastu võtta hooaja 11. kaotus. Kalju duubel jätkas head hoogu, pikendades oma hooaja 12. kolme punktiga käimasoleva võiduseeria kuuemänguliseks.

Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul kohtusid liigatabeli kaks esimest ehk Tartu JK Tammeka U21 ja FC Kuressaare U21. Külalised juhtisid kohtumist esimese poolaja esimeseks pooleks kahe väravaga, kui esmalt avas 16. minutil skoori Anton Volossatov ning kuus minutit hiljem suurendas eduseisu Indrek Mäeots. Volossatov sai kirja hooaja seitsmenda tabamuse, Mäeots lõi liigahooaja teise värava, olles täpne teist kohtumist järjest. Tammeka duubel ajastas oma vastuse teise poolaja lõppu, kui 74. minutil vähendas Romet Silov hooaja kuuendast väravast kodumeeskonna kaotusseisu üheväravaliseks ning kaheksa minutit hiljem viigistas Renat Samulin mänguseisu. Tartlased võitlesid 0:2 kaotusseisust välja 2:2 viigi, mis oli nende hooaja viiendaks viigipunktiks. Saarlased said tabelisse hooaja teise viigi, millega katkes nende kolmemänguline võiduseeria.

Mänguvooru väravatevaeseim kohtumine leidis aset Sportland Arenal, kus mängisid Tallinna JK Legion ja Viljandi JK Tulevik. Kohtumise ainus värav sündis esimesel poolajal, kui 15. minutil tõusis mängu kangelaseks Pavel Sedjakin, kes sai kirja oma hooaja esimese värava. Legion sai tulemusega 1:0 tabelisse hooaja 12. kolm punkti, Tulevik pidi kolmemängulise vahe järel taas maitsma kaotusevalu, kui nemad said tabelisse hooaja 16. kaotuse.

Esiliiga B 22. voor lõppes Narva Kalev–Fama staadionil, kus kohtusid algusega kell 15.00 JK Narva Trans U21 ja Pärnu Jalgpalliklubi. Mäng püsis kuni viimase veerandtunnini väravateta viigiseisul, kui algas vahetusest sekkunud Aleksei Stepanovi tähetund. Ta viis piirilinlased 77. minutil juhtima ning vormistas kohtumise lõppseisu kümme minutit hiljem, saades kirja hooaja neljanda värava. Stepanovi tabamused tõid Transi duublile tulemusega 2:0 hooaja kaheksanda võidu, pärnakad pidid leppima seitsmenda järjestikuse ning hooaja 12. kaotusega.

Esiliiga B liider on jätkuvalt Tammeka U21, tartlased on saanud 22 mänguga 44 punkti. Kaks mängu vähem pidanud Kuressaare U21 on 41 punktiga teisel kohal ning Tammeka duubliga võrdselt mänge pidanud Legion on 38 punktiga kolmandal kohal. Neljas on Kalju U21, kellel on tabelis 21 mänguga 37 punkti. Tartu Kalev on 22 mänguga saanud tabelisse 32 punkti, mängu vähem pidanud Trans U21 on kogunud 30 punkti, nende tabelikohad on vastavalt viies ja kuues. Seitsmes on 22 mängust 27 punkti teeninud Läänemaa, kaheksas 21 mängust 22 punkti saanud Jõhvi Phoenix ning üheksas 21 mängust 21 punkti kogunud Pärnu JK. Viimasel real jätkab 22 mängust 12 punkti tabelisse kirjutanud Viljandi Tulevik.

Tartu JK Tammeka ääreründaja Romet Silov (pildil) lõi laupäeval oma hooaja kuuenda värava. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee