29

07.2024

00:25

Esiliiga B liidrile päästis lõpuminutitel võidupunktid endine vastasklubi mängija

Esiliiga B–s mängiti nädalalõpul neli 20. vooru kohtumist. Viljandi JK Tulevik mängis 1:1 viiki Jõhvi FC Phoenixiga, FA Tartu Kalev alistas 2:1 Pärnu Jalgpalliklubi, Tartu JK Tammeka oli 1:0 parem Läänemaa JK–st ning Nõmme Kalju FC U21 sai 2:1 jagu Tallinna JK Legionist.

Esiliiga B 21. mänguvoor algas reede õhtul, kui Viljandi JK Tulevik võõrustas algusega kell 19.00 Viljandi linnastaadionil Jõhvi FC Phoenixit. Väravateta lõppenud avapoolaja järel haarasid külalised teise kolmveerandtunni esimesel minutil eduseisu, kui skooris suvel klubiga liitunud 24–aastane bulgaarlane Bogdan Stoyanov. Tulevik päästis 203–pealise kodupubliku ees viigipunkti kaheksanda üleminuti väravast, mille autoriks oli Ardo Tulp. 1:1 tulemusega sai Tulevik tabelisse hooaja kolmanda ning Phoenix neljanda viigi. Viljandlased viigistasid teist mängu järjest ning said esimest korda punkti Phoenixi vastu.

Esiliiga B mänguvoor jätkus laupäeval Tartus, kui kell 15.00 kõlas avavile Ülenurme staadionil peetud FA Tartu Kalevi ja Pärnu Jalgpalliklubi vahelises kohtumises. Võõrustajad haarasid 31. minutil eduseisu Kris Edvard Kohvi hooaja 16. tabamusest, kuid viis minutit hiljem viigistas mänguseisu Kaspar Kaskla. Tartlased said mängust siiski kolm punkti, seda tänu Igor Mohhovi 58. minuti omaväravale. Kalevi jaoks oli tegu hooaja üheksanda võiduga ning pärast eelmise vooru suureskoorilist kaotust naasid tartlased võidulainele, olles alistanud viimasest neljast vastasest kolm. Pärnu pidi leppima viienda järjestikuse ning hooaja kümnenda kaotusega.

Pühapäeval mängiti Esiliiga B–s kaks kohtumist, mõlemad algusega kell 12.30. Haapsalu linnastaadionil läksid vastamisi tabeli seitsmes ja esimene ehk Läänemaa JK ja Tartu JK Tammeka U21. Hooaja esimesed kaks omavahelist kohtumist lõppesid viigiga ning sama tulemus oli õhus ka seekord, kuni 89. minutil lõi kohtumise ainsa värava Andres Dobõšev-Proosväli, kelle jaoks oli tegu hooaja esimese väravaga. Kolm hooaega tagasi esindas Proosväli veel Läänemaa värve. 1:0 tulemusega sai Tammeka U21 tabelisse hooaja 13. võidu, Läänemaal tuli vastu võtta 10. kaotus. Tartlased said kirja ka hooaja kaheksanda nullimängu.

Samal ajal kohtusid Hiiu kunstmurustaadionil Nõmme Kalju FC U21 ja Tallinna JK Legion. Külalisvõistkond haaras eduseisu 30. minutil, kui hooaja seitsmenda tabamuse sai kirja Andre Balta. Vaheajale läks eduseisus siiski Kalju duubel, sest 39. ja 43. minutil oli täpne Igor Subbotin, kes lõi oma hooaja kaheksanda ja üheksanda värava. Kuna teisel poolajal väravaid ei löödud, siis sai Kalju U21 2:1 tulemusega neljanda järjestikuse ning hooaja kümnenda võidu. Legion pidi kahe võidu järel vastu võtma hooaja kaheksanda kaotuse.

Esiliiga B liider on nädalalõpu järel endiselt Tammeka U21, kes on 20 mänguga kogunud 43 punkti. Kaks mängu vähem pidanud FC Kuressaare U21 jääb tartlastest maha kuue punktiga. Kolmas on 20 mänguga 32 punkti teeninud Legion, kellele järgnevad ühe vähema punktiga 19 mängu pidanud Kalju U21 ja 20 mängu pidanud Tartu Kalev. JK Narva Trans on 19 mängu ja 27 punktiga kuues, mängu enam pidanud Läänemaa jääb piirilinlastest maha ühe silmaga. Kaheksas on 19 mänguga 21 punkti kirja saanud Pärnu, kellest jääb kahe punktiga maha Jõhvi Phoenix. Kümne võistkonna seas on endiselt viimane Tulevik, kes on 20 mänguga saanud enda arvele üheksa punkti.

Tartu JK Tammeka U21 päästis endale lõpuminutitel võidupunktid. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee