05

06.2024

15:20

Esiliiga B maikuu parima auhinnad kuuluvad Tammeka duublile

Esiliiga B maikuu parima mängija ja treeneri auhinnad lähevad Tartu JK Tammeka U21 ridadesse.

Esiliiga B maikuu parim mängija on Tammeka U21 ründaja Akaki Gvineria, kes lõi kolme mänguga viis väravat. 17–aastane Gruusia ründaja skooris keskmiselt iga 45 minuti järel ehk värava poolaja kohta. Gvineria kaks tabamust sündisid penaltitest FA Tartu Kalevi vastu, kaks väravat lõi ta ka Viljandi JK Tuleviku võrku ning ühe FC Kuressaare U21 väravasse. Noor ründaja lõi maikuus värava kõikides Esiliiga B kohtumistes, kus ta väljakul käis. Gvinerial on tänavu kirjas 12 väravat, millega ta lõpetas maikuu väravalööjate edetabeli tipus.

Esiliiga B maikuu parim treener on Tammeka U21 juhendaja Karl Gustav Kärner, kelle meeskond võitis kõik viis maikuus mängitud kohtumist. 4:1 tulemusega saadi jagu nii FA Tartu Kalevist, FC Kuressaare duubelmeeskonnast kui Viljandi JK Tulevikust. Jõhvi FC Phoenix alistati 4:0 tulemusega ning Tallinna JK Legioni vastu said tartlased 3:0 võidu. Viie kohtumisega 19 tabamust löönud Tammeka U21 skooris keskmiselt ligi neli väravat mängu kohta, enda võrku lasti pall vaid kolmel korral. Kärneri hoolealused lõpetasid maikuu Esiliiga B liidritena.