20

06.2024

21:58

Esiliiga B nädalasisestes mängudes said võidulisa Lääne–Eesti klubid

Neljapäeval, 20. juunil mängiti Esiliiga B–s kaks kohtumist. Läänemaa alistas 2:0 FA Tartu Kalevi ja FC Kuressaare U21 sai 3:1 jagu Pärnu Jalgpalliklubist.

Kell 18.00 Haapsalu linnastaadionil alanud kohtumist läks 23. minutil juhtima koduvõistkond, kui täpne oli Kristo Enn. Läänemaa eduseisu suurendas 52. minutil Martin Valkiainen, kes lõi oma hooaja kaheksanda värava. Mängu lõpus jäid võõrustajad vähemusse, kui vahetusest sekkunud Karl Johan Kastein sai 82. minutil teise kollase kaardi. Vaatamata sellele sai Läänemaa lõpuks 2:0 tulemusega seitsmenda võidu, tehes hooaja neljanda nullimängu. Kalev sai teise järjestikuse ning hooaja kuuenda kaotuse, tartlased pole viimased kaks kohtumist suutnud väravat lüüa. Kalevi jaoks oli tänavu tegu neljanda mänguga, kus vastasele pole väravat löödud.

Pärnu Rannastaadionil läksid kell 19.00 vastamisi Pärnu Jalgpalliklubi ja FC Kuressaare U21. Saarlased läksid kohtumist Anton Volossatovi 16. minuti väravast juhtima ning 27. minutil suurendas eduseisu Joonas Vahermägi. 69. minutil lõi saarlaste kolmanda värava Mattias Opp ning neljandal üleminutil lõi pärnakate auvärava Marko Mardiste. Kuressaare duubel sai 3:1 tulemusega neljanda järjestikuse ning hooaja kümnenda võidu. Pärnu pidi leppima hooaja kuuenda kaotusega.

Liigatabelis jätkab liidrina Tartu JK Tammeka U21, kes on kogunud 33 punkti. Kuressaare U21 jätkab 31 punktiga teisel kohal ning Läänemaa tõusis 23 silmaga kolmandale kohale. Neljandat kohta hoidev Tallinna JK Legion on samuti kogunud 23 punkti ning neile järgnevad 22 punktiga FA Tartu Kalev ja 21 punktiga Pärnu Jalgpalliklubi. JK Narva Transi duubelmeeskond on 19 punktiga seitsmes, Nõmme Kalju FC U21 18 punktiga kaheksas ning Jõhvi FC Phoenix 17 punktiga üheksas. Viljandi JK Tulevik püsib seitsme punktiga viimasel real.