12

09.2022

10:21

Esiliiga B põnevas voorus sai liider suure kaotuse

Esiliiga B 28. mänguvoor kujunes ülimalt põnevaks: liigatabeli liider JK Tabasalu sai võõrsil Tartu JK Tammeka U21 võistkonnalt oma hooaja suurima kaotuse, väljalangemistsoonis jätkub tihe heitlus.

Tabasalu jäi Tammeka vastu kaotusseisu juba teisel minutil, kui Märten Subka lõi omavärava. See andis tartlastele veelgi indu juurde ja esimese poolaja lõpuks oldi juba 4:0 ees. Kuigi Subka suutis ühe värava ka Tammeka võrku lüüa, minetas Andres Dobõšev-Proosvälja 75. minuti värav Tabasalu viimased lootused. Sellega võttis Tammeka U21 5:1 võidu Tabasalu üle.

Tallinna JK Legion U21 ei jätnud koduväljakul tabelis viimasel kohal asuvale Raplamaa JK võistkonnale võimalust. Denis Ruusi kübaratrikk ja Vladimir Kulikovi tabamus tegid lõppseisuks 4:0 Legion U21 kasuks.

Mõneti üllatuslikult võttis liiga eelviimane meeskond Läänemaa JK võõrsil kaalukad punktid tabeli viienda Tartu JK Welco vastu. Martin Jõgi viis Welco 16. minutil küll juhtima, kuid sellele järgnesid Läänemaa kolm vastuseta väravat. Kuigi olulise võidu järel on Läänemaa tabelis endiselt eelviimane ning liigast langemise ohus, jäädakse tabeli kaheksandast ja seitsmendast vastavalt vaid ühe ja kahe punkti kaugusele.

Võitlusliku lahingu pidasid maha FC Tallinn ja JK Tallinna Kalev U21. Kalev suutis mängu kaks korda juhtima minna, kuid FC Tallinnal oli mõlemal korral vastus olemas. Ramon Smirnovi väravale vastas Aleksandr Ossipov ja Kenlou Laasnerile Arvidas Pankevitšjus. Kuivõrd liiga liider sai kirja kaotuse, oleks FC Tallinnal võidu korral olnud võimalus Tabasaluga võrdsetele punktidele tõusta, ent 2:2 seisuga läksid tabeli teise ja kolmanda tiimi vahel punktid jagamisele.

FA Tartu Kalev kaotas teist nädalat järjest Nõmme Kalju FC U21 võistkonnale. Kui eelneval nädalavahetusel võitis Kalju U21 Tartu Kalevit 6:2, siis seekord piisas poole väiksematest numbritest. Igor Subbotin ja Aleksandr Volkov viisid Kalju noored poolaja lõpuks 3:0 juhtima. Rasmus Tauts lõi küll ühe tagasi, kuid lõpuks võttis Kalju U21 3:1 võidu.