22

06.2022

11:22

Esiliiga B-s kaotas liider punkte

Esiliiga B-s peeti 17. mänguvooru raames viis kohtumist. Tabasalu sai kirja hooaja teise kaotuse, Legion U21 alistas Raplamaa JK.

Kalendrimuudatuste tõttu toimus 17. vooru mäng Tartu JK Welco ning FA Tartu Kalevi vahel juba 1. juunil, Kalev võitis kohtumise 2:0 seisuga.

Tabeli esimesel kohal olev JK Tabasalu sõitis laupäeval külla neid teisel kohal jälitavale FC Tallinnale. Mäng algas aktiivselt, kui juba 5. minutil sahistas Tabasalu võrku Maksim Kalimullin. Dinārs Ekharts viigistas 22. minutil penaltist seisu, kuid kõigest seitse minutit hiljem viis Viktor Plotnikov koduvõistkonna taas juhtima. Teine poolaeg algas Tabasalule hästi, kui nende lätlasest ründaja viigistas enda teise tabamusega mänguseisu. Kauaks viigiseis siiski püsima ei jäänud, kui viie minuti möödudes Kalimullin taas FC Tallinna juhtima viis. 5:2 lõppskoori vormistasid Plotnikovi kaks penaltit.

Samuti leidis aset tabeli kahe viimase kohtumine, kui Legion U21 võõrustas Raplamaad. Legion võitis esimese poolaja 1:0, teisel tuure maha ei tõmmatud ning 85. minutiks asuti juhtima juba 4:0. Üleminutitel lõi Erich-Raimond Stepanjuga Raplamaa auvärava tehes lõppskooriks 4:1.

Haapsalus peeti aga Läänemaa ning Tammeka U21 vaheline kohtumine, mille esimese poolaja võitis Tammeka U21 Kevin Burovi väravast. Teisel poolajal lisas Burov enda saldosse veel kaks väravat ning lõpetas mängu kübaratrikiga. Rohkem skoori kohtumise jooksul ei tehtud ning Tartu noored said koju sõita 3:0 võiduga.

Vooru viimases kohtumises kohtusid tabeli keskmikud Kalju U21 ja Kalev U21. Väravateta möödunud avapoolaja järel väljusid riietusruumist paremini Kalevi pallurid, kui Mark Mälksoo nad 47. minutil juhtima viis. Kalju noored suutsid siiski viimastel minutitel viigipunkti päästa, kui 90. minutil sahistas võrku Rommi Siht.

Esiliiga B järgmised kohtumised leiavad aset 30. juunil.