08

07.2024

08:58

Esiliiga B-s olid nädalavahetusel võidukad Tartu Kalev ja Läänemaa

Eelmisel laupäeval, 6. juulil mängiti Esiliiga B–s kolm 17. vooru kohtumist. Läänemaa JK alistas 2:1 Viljandi JK Tuleviku, FA Tartu Kalev võitis 2:0 Tallinna JK Legioni ning JK Narva Transi U21 meeskond tegi 1:1 viigi Tartu JK Tammeka duubelmeeskonnaga.

Kõigi kolme kohtumise avavile kõlas laupäeval kell 15.00. Viljandi linnastaadionil toimunud kohtumist läksid juhtima võõrustajad, kui 27. minutil avas hooaja kuuenda tabamusega skoori Kaimar Saag. Läänemaa viigistas vaheajapausi eel mänguseisu, kui poolaja esimesel üleminutil oli täpne Andreas Tiits. Mängu saatuse otsustas 70. minuti penalti, mille peakohtunik Priit Alekask määras külaliste kasuks. Palli taha asunud Tiits ei eksinud ning ründaja tõi oma hooaja 13. tabamusega Läänemaale 2:1 tulemusega hooaja kaheksanda võidu. Viljandlased pidid leppima neljanda järjestikuse ning hooaja 13. liigakaotusega.

Ülenurme staadionil läksid samal ajal vastamisi FA Tartu Kalev ning Tallinna JK Legion. Kodumeeskond Kalev läks esimese poolaja lõpus kohtumist juhtima Artur Fenini 42. minuti tabamusest ning 78. minutil suurendas tartlaste eduseisu Martin-Gert Pärli. Mõlema mehe jaoks oli tegu tänavuse Esiliiga B hooaja esimese väravaga. Üheksat kollast kaarti näinud kohtumises sai Kalev 2:0 tulemusega teise järjestikuse ning hooaja kaheksanda võidu. Tartlased on kahes viimases kohtumises hoidnud oma värava puhtana. Legion pidi kolme järjestikuse võidu järel vastu võtma hooaja seitsmenda kaotuse.

Kolmandas kohtumises võõrustas JK Narva Trans U21 Narva Kalev–Fama staadionil peetud duubelmeeskondade duellis Tartu JK Tammeka U21 võistkonda. Külalised läksid kohtumist juhtima Akaki Gvineria 24. minuti tabamusest, mis oli tartlaste ründaja hooaja 15. tabamus Esiliiga B–s. Tammeka U21 jäi teise poolaja keskel vähemusse, kui Mihkel Sepp sai 67. minutil tõsise vea eest punase kaardi. Mängu lõpuminutitel lõi Trans U21 enamuses mängides viigivärava, kui Nikita Baljabkin sai 85. minutil kirja hooaja viienda tabamuse. 1:1 tulemusega sai Trans U21 tabelisse hooaja viienda ning Tammeka U21 neljanda viigi.

Tartu JK Tammeka U21 on pärast laupäeva 37 punktiga endiselt Esiliiga B tabeliliider. Mängu vähem pidanud FC Kuressaare U21 hoiab 31 punktiga teist kohta ning FA Tartu Kalev tõusis 28 punktiga kolmandale kohale. Tallinna JK Legion ning Läänemaa JK on vastavalt neljandal ja viiendal real, mõlemal on tabelis 26 punkti. JK Narva Trans U21 on 23 punktiga kuues ja Pärnu Jalgpalliklubi kahe vähema punktiga seitsmes. Kaheksandal kohal on 19 punktiga Nõmme Kalju FC U21 ning üheksandal kohal olev Jõhvi FC Phoenix jääb neist maha ühe punktiga. Viljandi JK Tulevik on seitsme punktiga viimasel real.