26

08.2021

20:32

Esiliiga B-s peeti üllatusterohke mänguvoor

24. ja 25. augustil mängiti Esiliiga B-s 18. vooru kohtumisi ning väljakutele astusid kõik kümme meeskonda. Tabeli esikolmiku meeskondadel Viimsi JK-l, Harju JK Laagril ja FC Tallinnal võidupunkte koguda ei õnnestunud.

Vooru avakohtumises teenis JK Tallinna Kalevi U21 meeskond tabeli kolmanda FC Tallinna üle 1:0 võidu. Kohtumise ainus värav sündis 77. minutil, kui Kalevi kasuks määratud 11 meetri karistuslöögi realiseeris Hendri Talu. Võidu järel kerkis Kalev 23 punktiga kuuendale kohale, FC Tallinn jätkab 30 punktiga kolmandal kohal.

Viimsi JK ja Nõmme Kalju FC U21 meeskonna vaheline kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Kui kohtumise avapoolaeg kulges väravateta, siis mängu lõppfaas kujunes eriti pingeliseks. 70. minutil viis Emir Dikajevi tabamus Kalju 1:0 juhtima ning eduseis püsis tablool pea mängu lõpuni. Minut enne normaalaja täitumist tõi viigiseisu tabloole liiga suurim väravakütt Viimsi ründaja Karl Anton Sõerde. Viimsi püsib 44 punktiga liigatabeli tipus, Kalju asub 20 punktiga kaheksandal kohal.

Vändra JK Vaprus alistas Läänemaa JK seisuga 4:1 ning jättis nad võidu järel tabelis oma selja taha. Eriti head minekut näitas Vändra poolelt Rainer Peips, kes lõi kohtumise kolm järjestikkust väravat, kaks esimesel ja ühe teisel poolajal. Toomas Mangussoni 78. minuti värav tegi Vändra eduseisu neljaväravaliseks, ent seda vähendas ühe võrra normaalaja esimesel üleminutil Martin Salf, kes lõi Läänemaa ainsa värava. Vändra asub liigatabelis 20 punktiga eelviimasel kohal, kümnendal tabelireal paiknev Läänemaa jääb neist maha ühe punktiga.

Vooru suurima võidu sai kirja Tallinna JK Legion U21, kes alistas võõrsil 6:2 liiga teise meeskonna Harju JK Laagri. Harju JK jaoks kujunes kohtumine keeruliseks juba avapoolaja alguses, kui 14. minutil tuli väljakult lahkuda keskkaitsjal Hans Joosep Tammerikul. Legion asus kohtumist juhtima 18. minutil ning 49. minutiks oli edu juba kuueväravaline: neli tabamust sai kirja Daniel Fedotov, ühe lisasid Artur Šarnin ja Vladimir Kulikov. Teisel poolajal leidsid oma väravasoone ka Harju JK mehed. 66. minutil realiseeris penalti Andre Järva ja 73. minutil oli täpne Filipp Drabinko, ent rohkem väravavõrguni ei jõutud. Legion on võidu järel 24 punktiga liigatabeli viies, Harju JK jätkab 34 punktiga teisel kohal.

Vooru viimases kohtumises leppisid 2:2 viiki JK Tabasalu ja Ida-Virumaa FC Alliance. Esmalt asus kohtumist juhtima Tabasalu, kui avapoolaja viimasel minutil avas skoori Kersten Lõppe ning teise poolaja alguses kasvatas eduseisu Valeri Makarov. Tabasalu kaheväravaline edu püsis tablool 77. minutini, kui esmalt oli täpne Alliance ründaja Mihhail Orlov ning viis minutit hiljem kindlustas viigiseisu Danila Tsõgankov. Tabasalu püsib liigatabelis 25 punktiga neljandal kohal, neist vaid kahe punkti võrra väiksema skooriga Alliance paigutub seitsmendale tabelireale.