22

11.2021

17:09

Esiliiga B-s tõstis karika pea kohale Viimsi JK

Möödunud nädalal pandi hooajale punkt Esiliiga B-s. Kuigi tabeli esikolmikus oli kõik viimase vooru eel juba selge, kujunesid kohtumised siiski väga põnevaks.

Head minekut näitas hooaja teisel kohal lõpetanud Harju JK Laagri, kes tuli kaotusseisust välja ning teenis liigavõitja Viimsi JK vastu 3:2 võidu. Viimsi asus kohtumist juhtima 6. minutil, kui penalti realiseeris liiga suurim väravakütt Karl Anton Sõerde ning enne vaheajapausi tõi kaheväravalise eduseisu tabloole Robert Laidvee tabamus. Teisel poolajal haaras aga Harju JK ohjad enda kätte, kui skoori tegid meeskonna resultatiivseimad mehed: kahel korral sai jala valgeks Karel Eerme ning penalti realiseeris Andre Järva.

Viimsi JK teenis tänavu 64 punktiga Esiliiga B võidu, teisele kohale tulnud Harju JK Laagri lõplik punktiarve oli vaid ühe punkti võrra väiksem. Kuna Esiliiga B-st tõusevad liigaastme võrra kõrgemale kaks parimat meeskonda, mängivad nii Viimsi kui ka Harju JK tuleval hooajal Esiliigas.

Liiga neljas meeskond FC Tallinn alistas viimases voorus kolmandale kohale tulnud Ida-Virumaa FC Alliance 3:1. Avapoolaja ainus tabamus sündis 28. minutil, kui täpne oli tallinlaste ründaja Vassili Kulik. Teise kolmveerandtunni alguses tõi viigiseisu tabloole Anton Volossatov. Võidu vormistas FC Tallinn mängu viimase kümne minutiga, kui skoori tegid Vladislav Tšurilkin ja Maksim Kalimullin.

Alliance jaoks ei ole hooaeg veel lõppenud, sest ees ootavad üleminekumängud Esiliiga meeskonna Pärnu Jalgpalliklubiga.

Viimases voorus läksid vastamisi ka tabelinaabrid JK Tallinna Kalev U21 ja JK Tabasalu, kes leppisid 1:1 viiki. Väravateta möödunud avapoolaja järel avas mänguskoori Tabasalu omavärav, mille sai oma nimele meeskonna kapten Valeri Makarov. Veerand tundi hiljem taastas viigiseisu Tabasalu ääreründaja Dinārs Ekharts, kellel oli võimalus üleminutitel meeskond penaltist juhtima viia, ent löök ei õnnestunud.

Kalev lõpetas tänavuse hooaja 46 punktiga viiendal kohal, ühe võrra madalama koha teeninud Tabasalu punktisaldoks jäi 41.