16

08.2022

13:47

Esiliiga B-s võidutses tabeli esinelik

Esiliiga B 23. mänguvoor kujunes edukaks tabeli esineliku jaoks: võidupunkte kogusid nii JK Tabasalu, FC Tallinn, JK Tallinna Kalev U21 kui Tartu JK Welco. Suureskoorilises mängus teenis punktilisa ka Tallinna JK Legion U21.

23. voor algas tõelise väravatesajuga, kui Raplamaa JK - Tallinna JK Legion U21 vaheline kohtumine lõppes seisuga 4:5. Avapoolaeg lõppes 2:2 viigiga, kui kodumeeskonna poolelt olid täpsed Robin Kaljumäe ja Silver Räämet ning Legioni eest tegid skoori Daniel Fedotov ja Deniss Drabinko. Poolaja lõpus läks olukord Raplamaa jaoks keeruliseks, sest punase kaardi tõttu tuli väljakult lahkuda puurilukul Sergei Bolgovil. Teise kolmveerandtunni algul viis Anton Lyubeev külalised juhtima. Raplamaa poolelt realiseeris seejärel Kenno Muraveiski küll kaks penaltit, ent Nikita Kondratski ja Drabinko tabamused taastasid Legioni eduseisu. Legion kerkis võidu järel tabelis kaheksandale kohale, Raplamaa jätkab viimasel real.

FC Tallinn teenis liigas neljanda järjestikuse võidu, kui FA Tartu Kalevist oldi üle 3:0. Skoori avas 26. minutil Tihhon Šišov, kes oli täpne nurgalöögijärgses olukorras. Eduseisu kahekordistas viis minutit hiljem võimsa soolo järel Viktor Plotnikov ning mängu lõppseis vormistati normaalaja viimasel minutil, kui jala sai valgeks Maksim Kalimullin. FC Tallinn jätkab tabelis 47 punktiga teisel kohal, Tartu Kalev on 32 punktiga kuues.

Liigatabeli neljanda Tartu JK Welco ja üheksanda Läänemaa JK vaheline heitlus lõppes tartlaste napi 1:0 võiduga. Mängu ainus värav löödi 39. minutil, kui täpne oli meeskonna suurim väravakütt Karl Joosep Mark. Rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ning Welco sai kirja olulised võidupunktid, millega kasvatati vahe lähima jälitajaga kuuepunktiliseks. Vooru eel 19 punktiga kaheksandal kohal paiknenud Läänemaa langes koha võrra madalamale.

JK Tallinna Kalev U21 ja Nõmme Kalju FC U21 mängisid avapoolajal küll väravateta viiki, ent teisel kolmveerandtunnil algas Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul tõeline väravatesadu. 61. minutiks olid meeskonnad välja mänginud 2:2 viigiseisu, kui kordamööda tegid skoori Kalevi ründaja Markus Õispuu ja Kalju poolkaitsja Igor Subbotin. Seejärel läks aga Kalev oma teed: kaheksa minuti jooksul tegi kahel korral skoori Kenlou Laasner ning kübaratrikiga vormistas Õispuu meeskonnale 5:2 võidu. Kalev jätkab 44 punktiga liigatabelis kolmandal kohal, Kalju on 25 punktiga seitsmes.

Vooru viimases kohtumises kindlustas JK Tabasalu kohta tabeli tipus, kui 2:1 saadi jagu Tartu JK Tammeka U21-st. Tabasalu poolelt avas skoori 27. minutil Joosep Põder ning eduseisu duubeldas 52. minutil Oskar Hõim. Kuigi Tammeka poolelt realiseeris Herman Pedmanson 68. minutil penalti, jäi see kohtumise viimaseks tabamuseks. Tabasalu arvel on võidu järel 53 punkti, Tammeka duubelmeeskond asub 36 punktiga viiendal kohal.

Esiliiga B jätkub 20. ja 22. augustil, kui peetakse 24. vooru kohtumisi.