03

10.2022

10:55

Esiliiga B-s võidutsesid liidrid, tabelikeskmikud leppisid viiki

Esiliiga B-s peeti möödunud nädalavahetusel 30. mänguvoor, mille järel jäi tabeliseis üsna sarnaseks: liidrid FC Tallinn ja JK Tabasalu said kirja suureskoorilised võidud, tabeli keskpaigas asuvad meeskonnad leppisid aga omavahel viiki.

Vooru suurima võidu sai kirja teisel kohal asuv JK Tabasalu, kes alistas tabeli eelviimase Läänemaa JK lausa 7:0. Avapoolaja võitis Tabasalu seisuga 3:0 ning lisas teisel kolmveerandtunnil veel neli tabamust, kusjuures kolm neist realiseeris Tristan Pajo penaltist. Jala said valgeks ka Joosep Põder, Valeri Makarov, Alan Nahk ja Mattias Villem Ormisson. Võidukat Tabasalut lahutab esikohast kolm punkti, lähim jälitaja jääb aga juba üheksa punkti kaugusele.

Kindla ja olulise võidu sai kirja ka tabeliliider FC Tallinn, kes oli 5:1 üle Nõmme Kalju FC U21-st. Väravateta möödunud avapoolaja järel leidis FC Tallinn üles oma tavapärase hoo ning meeskonna viis 49. minutil juhtima Maksim Tšerezov. Kaheväravalise edu tõi tabloole Vladislav Tšurilkin ning järgmise 20 minuti jooksul tehti skoori veel kolmel korral, kui täpsed olid Tihhon Šišov, Maksim Kalimullin ning oma teise värava löönud Tšerezov. Kalju duubelmeeskonna auvärava eest kandis hoolt Kristjan Rattasepp.

Võidurõõmu sai tunda ka FA Tartu Kalev, kes võttis 1:0 võidu liigatabeli viimase Raplamaa JK vastu. Kohtumise ainsa tabamuse eest kandis hoolt Markus Jõgi, kes oli täpne 27. mänguminutil. Võidu järel jätkab FA Tartu Kalev küll seitsmendal tabelireal, ent vahe koha võrra kõrgemal asuva Legioni duubelmeeskonnaga on nüüd vaid üks punkt.

Tabeli kolmas JK Tallinna Kalev U21 võõrustas koduväljakul kaks rida madalamal asuvat Tartu JK Welcot, kellega lepiti 2:2 viiki. Vaheajapausile läks kodumeeskond üheväravalises eduseisus, kui täpne oli meeskonna suurim väravakütt Kenlou Laasner. Teise poolaja alguses viis Welco poolkaitsja Martin Jõgi mänguseisu viiki, ent kaks minutit hiljem taastas Ramon Smirnov Kalevi eduseisu. 59. minutil kasutas aga Welco kapten Mikk Valtna edukalt ära võimaluse mäng taas viigistada, kui realiseeris penalti. Rohkem väravaid kohtumises ei löödud ning punktid läksid meeskondade vahel jagamisele.

Viiki leppisid ka Tartu JK Tammeka U21 ja Tallinna JK Legion U21, kes on vastavalt Kalevi ja Welco lähimad jälitajad. Mängu 33. minutil viis tartlased juhtima Henri Käblik ning viis minutit hiljem oli Legionil suurepärane võimalus mäng penaltist viigistada, ent Vsevolod Pochekutov eksis löögil. Tammeka üheväravaline edu püsis tablool pea terve kohtumise, ent neljandal üleminutil saabus mängu dramaatiline pööre, kui Legioni poolelt oli täpne Nikita Grankin. Mängu lõppseisuks jäi 1:1 viik.

Esiliiga B jätkub saabuval nädalavahetusel, kui 9.-10. oktoobril peetakse 31. vooru kohtumisi.