25

10.2022

12:27

Esiliiga B-s võidutsesid medalisoosikud

Esiliiga B-s pandi esmaspäeval, 25. oktoobril punkt 33. mänguvoorule, kus teenisid olulised võidud tabeli esikolmikus asuvad meeskonnad FC Tallinn, JK Tabasalu ja JK Tallinna Kalev U21.

Esiliiga B tabeliliider FC Tallinn alistas veenva 7:0 võiduga Läänemaa JK. Mängu eduseis haarati juba viiendaks mänguminutiks, kui täpne oli Viktor Plotnikov. FC Tallinna resultatiivseim mängija oli Maksim Kalimullin, kes sai oma nimele neli tabamust ning ühega panustasid ka Tihhon Šišov ja Albert Taar. FC Tallinn jätkab 76 punktiga tabeli tipus ning on järgmiseks aastaks koha Esiliigas kindlustanud, Läänemaa paikneb väljalangemistsoonis asuval üheksandal kohal.

Sama palju väravaid õnnestus lüüa ka JK Tabasalul, kes oli 7:1 üle Raplamaa JK-st. Mängu esimesed väravad lõi Peeter Klein, kes vormistas 51. minutiks kübaratrikiga 3:0 eduseisu. Tabasalu poolelt said jala valgeks ka Joosep Põder, Oskar Hõim, Tristan Egert Epro ja Tomi Linde, Raplamaa auvärava eest kandis 88. minutil hoolt Erich-Raimond Stepanjuga. Samuti järgmiseks aastaks Esiliigas koha taganud Tabasalu asub liigatabelis 73 punktiga teisel kohal, Raplamaa on 9 punktiga viimasel real ning võistleb järgmisel aastal II liigas.

Tabeli kolmas meeskond JK Tallinna Kalev U21 teenis olulise võidu Tallinna JK Legion U21 üle, keda võideti 2:1. Mängu asuti juhtima 37. minutil, kui täpne oli Evert Talviste ning 2:0 eduseisu tõi 73. minutil tabloole Romet Kaupmees. Kuigi Legion vähendas 80. minutil Nikita Grankini tabamusega kaotusseisu, ei õnnestunud neil rohkem väravaid lüüa. Võiduga kindlustas Kalevi duubelmeeskond tabelis kolmandat kohta, mis tagab pääsu Esiliiga üleminekumängudele. Legion paikneb 39 punktiga kuuendal kohal.

Tartu JK Welco ja FA Tartu Kalevi vaheline Tartu derbi lõppes väravateta viigiga. Intriigi jagus mängus kuhjaga, kui kahe meeskonna peale näidati kollast kaarti kokku üheksal korral, ent 0:0 viigist enamaks meeskonnad suutelised ei olnud. Liigatabelis asub Welco 52 punktiga viiendal kohal, Kalev paikeb 36 punktiga seitsmendal real.

Viiki leppisid ka Tartu JK Tammeka U21 ja Nõmme Kalju FC U21, kelle kohtumine lõppes seisuga 1:1. Tammeka asus koduväljakul juhtima 13. minutil, kui jala sai valgeks Kevin Burov ning 56. minutil viigistas Kalju poolelt seisu Alger Džumadil. Seejuures teenis Kalju kohtumise peale lausa kaks punast kaarti: 33. minutil tuli väljakult lahkuda Alfred Jüriööl ning Stanislav Tsõmbaljuki teine kollane kaart jättis meeskonna 77. minutist väljakule üheksakesi. Liigatabelis asub Tammeka U21 54 punktiga neljandal kohal, Kalju asub hetkel 35 punktiga kaheksandal kohal, millega kaasneks koht II liiga üleminekumängudel.

Esiliiga B-s peetakse järgmisi kohtumisi 29., 30. ja 31. oktoobril.

Pildil JK Tallinna Kalev U21 väravasuud kaitsnud Stiven Raider. Foto: Jana Pipar/Jalgpall.ee