02

09.2022

12:23

Esiliiga B tabelitipud kasvatasid edu, Raplamaa sai üle pika aja kirja võidu

Esiliiga B 26. mänguvoorus kohtusid omavahel esineliku võistkonnad. JK Tabasalu ja FC Tallinn, kes said kirja kindlad võidud, kasvatasid veelgi oma edu konkurentide ees.

Tabasalu võõrustas JK Tallinna Kalev U21 võistkonda ja kuigi mäng algas tasavägiselt, läks kontroll aegamisi aina enam koduvõistkonna kätte. Juhtvärav realiseeriti 34. minutil tänu Esiliiga suurimale väravakütile Tristan Pajole. Teise poolaja keskel lõid kaheminutilise vahega väravad Peeter Klein ja Joosep Põder, mis vormistas lõppseisuks 3:0 Tabasalu kasuks.

Teises esineliku matšis läksid vastamisi FC Tallinn ja Tartu JK Welco. Mäng algas tuliselt, kui 9. minutil viis Maksim Kalimullin FC Tallinna juhtima, kuid viis minutit hiljem suutis Martin Jõgi mänguseisu viigistada. Viigiseis püsis tablool 59. minutini, kui kogenud Viktor Plotnikov Tallinna uuesti juhtima viis. Kirill Nesterovi 80. minuti penalti tegi mänguseisuks 3:1, millega kohtumine ka lõppes.

Tabelinaabrite Tallinna JK Legion U21 ja Nõmme Kalju FC U21 mängus võtsid oma väljakuperemehed. Esimene poolaeg möödus küll väravateta, kuid teisel poolajal suutsid Legioni noored lüüa neli väravat Kalju noorte kahe vastu ja kirjutasid seega tabelisse 4:2 võidu.

Punktid läksid jagamisele Tartu JK Tammeka U21 ja Läänemaa JK vahel. Sepa kunstmuruväljakul toimunud kohtumises läksid külalised 12. minutil mängu juhtima. Teise poolaja alguses suutis Tammeka U21 sellele vastata ja kuigi Läänemaa jäi 82. minutil vähemusse, siis rohkemat Tammeka välja võluda ei suutnud. Mäng lõppes 1:1 seisul.

Tõeline üllatuspomm lõhkes aga Rapla kooli staadionil, kus Raplamaa JK võttis 3:1 võidu FA Tartu Kalevi üle. Mängu kõik väravad löödi esimesel poolajal. Raplamaa poolelt oli kahel korral täpne Kenno Muraveiski. Raplamaa teenis viimati punkte 19. mail, kui võeti võit Läänemaa üle.