05

03.2024

11:31

Esiliiga B uustulnuk tõusis avavooru järel tabeliliidriks

Esiliiga B esimese voor, mis mängiti 2.–4. märtsini, pakkus mitmeid põnevaid vastasseise. Voorust väljus võidukalt liiga uustulnuk Jõhvi FC Phoenix, kes tõusis avavooru järel liidriks, samuti teenisid võidupunktid Läänemaa JK, FC Kuressaare U21, FA Tartu Kalev ja Tartu JK Tammeka U21.

Esiliiga B-sse kerkinud Jõhvi FC Phoenix teenis liigas esimesed punktid, kui koduväljakul oldi laupäeval, 2. märtsil tulemusega 5:0 üle Viljandi JK Tulevikust. Kiviõli Arenal peetud vastasseisus asus Jõhvi kohtumist juhtima 25. minutil Ivan Radinovi tabamusest. 33. minutil jäi Tulevik platsile ühemehelisse vähemusse, mille osavalt kasutas ära Vadim Velikanov, viies meeskonna 35. minutil kaheväravalisse eduseisu. Teisel poolajal jätkas Jõhvi head minekut, kui väravad said kirja Jelissei Zahharov, Ilja Shashkov ja Stepan Karhanin. Avavooru järel tõusti Esiliiga B tabeliliidriks. Viljandi Tulevik paikneb kümnendal kohal.

Esiliiga B teises voorus ootab Jõhvit pühapäeval, 10. märtsil võõrsil ees Tartu JK Tammeka U21. Tulevik võõrustab samal päeval algusega kell 17.00 Viljandi Männimäe Jalgpallihallis Tallinna JK Legionit.

Samal päeval oli võidukas koduväljakul ka Läänemaa JK alistades Pärnu Jalgpalliklubi tulemusega 3:0. Haapsalu Uuemõisa jalgpallihallis avapoolajal kumbki meeskond väravaid ei löönud, kuigi 21. minutil avanes Läänemaal hea võimalus kohtumist juhtima asuda, ent Sten Veski penaltilöök ebaõnnestus. Teisel poolajal astus võõrustav meeskond kolm sammu edasi: 56. minutil sai avavärava kirja Markus Õispuu, 82. minutil jäi Pärnu väljakul vähemusse, mille kasutasid kiirel ära 83. minutil Andreas Tiits ning kolm minutit hiljem lõppvärava vormistanud Martin Valkiainen. Avavooru järel paikneb Läänemaa tabelis teisel positsioonil, Pärnu üheksandal.

Läänemaa jalgpalliklubi ootab pühapäeval, 10. märtsil ees võõrsilkohtumine JK Narva Trans U21 meeskonnaga. Pärnu võõrustab koduväljakul Nõmme Kalju duubelmeeskonda. Kohtumise avavile kõlab Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul pühapäeval, 10. märtsil kell 17.00.

Pühapäeval, 3. märtsil alistas FC Kuressaare U21 koduväljakul Tallinna JK Legioni 2:1. Kuressaare kunstmurustaadionil viis võõrustava meeskonna 18. minutil juhima Maarek Suursaar ning kaks minutit enne avapoolaja lõppu vormistas võidutabamuse Danel Tiirats. Legioni auvärava eest kandis normaalaja esimesel lisaminutil hoolt Andre Balta. Avavooru järel asub Kuressaare U21 tabelis neljandal kohal, Legion seitsmendal.

FC Kuressaare duubelmeeskonda ootab Esiliiga B teises voorus ees võõrsil kohtumine, kui 10. märtsil minnakse vastamisi FA Tartu Kalev meeskonnaga. Legion mängib võõrsil samal päeval oma kohtumise Viljandi Tuleviku vastu.

FA Tartu Kalev oli koduväljakul 2:1 parem JK Narva Trans U21-st. Tartu Annelinna kunstmurustaadion kuulus Kris Edvard Kohvi tabamuse järel Tartu Kalevile. Teise poolaja keskel vormistas võidutabamuse Maxim Vikman. Transi duubelmeeskond jõudis väravasihini 68. minutil, kui täpne oli Swen-Artur Kaurson. Avavooru järel paikneb Tartu Kalev tabelis kolmandal kohal, Trans U21 kuuendal positsioonil.

FA Tartu Kalev võõrustab pühapäeval, 10. märtsil Tartu Annelinna kunstmuruväljakul FC Kuressaare duubelmeeskonda. Kohtumise avavile kõlab kell 16.30. Transi duubelmeeskond võtab samal päeval Narva Kalev-Fama staadionil algusega kell 17.00 vastu Läänemaa JK.

Esiliiga B avavooru viimases kohtumises oli Tartu JK Tammeka U21 võõrsil 1:0 parem Nõmme Kalju FC U21 meeskonnast. Kohtumise ainsa värava lõi Nike Arenal 57. minutil penaltist Akaki Gvineria. Liigatabelis asub Tammeka U21 avavooru järel viiendal kohal, Kalju U21 kaheksandal real.

Kalju duubelvõistkonda ootab Esiliiga B järgmises voorus ees pühapäeval, 10. märtsil kell 17.00 võõrsilkohtumine Pärnu Jalgpalliklubiga. Tartu Tammeka U21 võõrustab samal päeval kell 17.00 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul Jõhvi FC Phoenix meeskonda.