20

08.2024

00:43

Esiliiga B–s suurenes kahe esimese meeskonna punktivahe

Esiliiga B–s lõppes esmaspäeva õhtul 23. mänguvoor. Läänemaa JK alistas 3:1 FC Kuressaare U21, Viljandi JK Tulevik oli 2:0 parem Nõmme Kalju FC duubelmeeskonnast, FA Tartu Kalev sai 1:0 jagu Tallinna JK Legionist, Jõhvi FC Phoenix viigistas 1:1 JK Narva Transi duubelmeeskonnaga ning Tartu JK Tammeka võitis 7:0 Pärnu Jalgpalliklubi.

FC Kuressaare U21 – Läänemaa JK

23. voor algas neljapäeva õhtul kell 18.00, kui Kuressaare linnastaadionil kohtusid kaks Lääne–Eesti meeskonda. Läänemaa läks kohtumist 38. minutil Martin Salfi väravast juhtima, kuid 58. minutil viigistas Rando Tarkmeel mänguseisu. Mängu lõpus kallutasid külalised mängu siiski enda kasuks: esmalt viis Andreas Tiits Läänemaa 74. minutil oma hooaja 15. tabamusest juhtima ning mängu saatuse otsustas 87. minutil Arti Viispert. Läänemaa lõpetas neljamängulise kaotuseta seeria ning sai tabelisse hooaja üheksandad kolm punkti, saarlased pidid neljamängulise kaotuseta seeria järel vastu võtma hooaja kuuenda kaotuse.

Viljandi JK Tulevik – Nõmme Kalju FC U21

Mänguvoor jätkus laupäeval, kui Viljandi JK Tulevik võõrustas algusega kell 12.30 Viljandi linnastaadionil Nõmme Kalju FC duubelmeeskonda. Viljandlased läksid kohtumist varakult kahe väravaga juhtima, kui nii neljandal kui kaheksandal minutil tegi skoori Kaimar Saag. Tulevik suutis varakult saavutatud kaheväravalist eduseisu säilitada ning sai tulemusega 2:0 hooaja neljanda võidu. Viljandlased on tänavu punkte saanud seitsmes kohtumises, neist neli on olnud viimases viies mängus. Kalju duubel pidi vastu võtma hooaja üheksanda kaotuse, millega lõppes nende kuuemänguline võiduseeria.

FA Tartu Kalev – Tallinna JK Legion

Põnevuskohtumine leidis aset laupäeval algusega kell 15.00 Ülenurme staadionil, kus läksid vastamisi FA Tartu Kalev ja Tallinna JK Legion. Kohtumise ainus värav sündis seitsmendal üleminutil, kui tartlastele tõi kolm punkti Kenn Laasi hooaja kolmas värav. Samal minutil sai vägivaldse käitumise eest punase kaardi Legioni mängija Nikita Salamatov. Kalev sai seisuga 1:0 hooaja 10. võidu, Legion pidi vastu võtma hooaja üheksanda kaotuse.

Jõhvi FC Phoenix – JK Narva Trans U21

Pühapäeval algusega kell 12.30 toimus Heino Lipu staadionil Ida–Virumaa meeskondade omavaheline mõõduvõtt. Transi duubel läks kohtumist Kacper Kopczaki kuuenda minuti väravast juhtima, kes lõi oma esimese värava Transi särgis. Piirilinlaste olukord läks aga 58. minutil täbaramaks, sest Kelsey Egwu sai teise kollase kaardi ning jättis oma meeskonna vähemusse. 81. minutil jõudis kodumeeskond ka viigiväravani, mille autoriks oli hooaja neljanda tabamuse enda nimele saanud Deniss Kulikov. 1:1 tulemusega sai Phoenix tabelisse hooaja viienda ning Trans U21 hooaja seitsmenda viigipunkti.

Tartu JK Tammeka U21 – Pärnu Jalgpalliklubi

Väravaterohkeim ja ühepoolseim kohtumine jäi mänguvooru lõppu, kui Tartu JK Tammeka võõrustas esmaspäeval algusega kell 19.00 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul Pärnu Jalgpalliklubi. Kodumeeskond läks kohtumist juhtima Robin Mathias Müüri üheksanda minuti tabamusest ning neli minutit hiljem suurendas eduseisu Kevin Burov. 20. minutil oli Müüril võimalus lüüa oma mängu teine värav, kuid ta eksis penaltil. Vaatamata sellele jätkus Tammeka U21 väravatesadu 26. minutil, kui täpne oli Mikk Valtna. Esimese poolaja neljandal üleminutil oli tartlastel kasutada veel üks penalti ning see lõppes pärnakate väravas, tabamuse autoriks Mait Vaino. 58. minutil sai Burov kirja mängu teise ja Tammeka duubli viienda värava ning mängu lõppseisu vormistas vahetusest sekkunud Renat Samulin, kes skooris 68. ja 80. minutil. Kodumeeskond sai seisuga 7:0 hooaja 14. võidu, Pärnu pidi leppima kaheksanda järjestikuse ning hooaja 13. kaotusega.

Tammeka U21 jätkab 23. vooru järel liigatabeli liidrina, olles kogunud 23 mänguga 47 punkti. Kaks mängu vähem pidanud Kuressaare U21 jääb tartlastest maha kuue punktiga. Tammeka duubliga sama palju mänge pidanud Legion on saarlastest kolme punkti kaugusel, neljas on Kalju U21, kes on kogunud Legionist ühe vähema mängu juures ühe punkti vähem ehk 37 silma. Tartu Kalev on pidanud Kaljust ühe mängu rohkem ning jääb Nõmme klubist maha kahe punktiga. Transi duubel on 22 mängust kogutud 31 punktiga kuues. Seitsmes on Läänemaa, kes kaotab piirilinlastele ühe enama mängu juures ühe punktiga. Phoenix on 22 mängust saadud 23 punktiga kaheksas, Pärnu sama mängude arvu juures kahe vähema punktiga üheksas ning punktilisa teeninud Tulevik on 23 mängust saadud 15 punktiga kümnes.

Tartu JK Tammeka U21 mängija Robin Mathias Müür (paremal) lõi Esiliiga B 23. voorus hooaja 11. tabamuse. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee