06

08.2024

11:47

Esiliiga B–s vähenes liidrite vahe

Esiliiga B–s lõppes eile 21. voor. Viljandi JK Tulevik oli 2:1 parem Pärnu Jalgpalliklubist, Jõhvi FC Phoenix alistas 7:1 Tartu JK Tammeka, Tallinna JK Legion sai 4:1 jagu Läänemaaa JK–st, Nõmme Kalju FC U21 võitis 2:1 JK Narva Transi duubelmeeskonda ning FC Kuressaare U21 alistas 4:1 FA Tartu Kalevi.

Laupäeval kell 12.30 Pärnu Rannastaadionil toimunud kohtumist läksid 40. minutil juhtima külalised, kui Roven Pilv realiseeris penalti. 56. minutil oli 11 meetri karistuslöök kasutada pärnakatel, kuid Veiko Vespere ei saanud palli väravasse. 74. minutil said võõrustajad veel ühe penalti, siis astus palli taha Igor Mohhov, kes oli täpne ning viigistas mänguseisu. Mäng kulmineerus viienda üleminuti penaltiga, mille teenisid viljandlased. Ingo Ott oli punktilt täpne ning tõi penaltirohkes kohtumises Tulevikule 2:1 tulemusega hooaja kolmanda võidu. Pärnu pidi leppima kuuenda järjestikuse ning hooaja 11. kaotusega.

Heino Lipu staadionil algas laupäeval kell 15.00 kohtumine Jõhvi FC Phoenixi ja Tartu JK Tammeka duubelvõistkonna vahel. Kodumeeskond läks kohtumist juhtima kaheksanda minuti penaltist, mille realiseeris Bogdan Stoyanov. Veerandtunniks oli Phoenixi eduseis kolmeväravaline, sest Jelissei Zahharov tegi skoori 10. ja 14. minutil. 38. minutiks vormistas Jõhvi meeskonna ründaja kübaratriki, kuid 41. minutil lõi Mikk Valtna tartlaste poolt ühe värava tagasi. Vaheajale läksid meeskonnad siiski Phoenixi neljaväravalises eduseisus, sest poolaja esimesel üleminutil skooris Nikolai Martšuk. teisel kolmveerandtunnil sai Phoenix kirja veel kaks tabamust. Esmalt lõi Vadim Velikanov mängu teisest, 67. minuti penaltist võõrustajate kuuenda värava ning 78. minutil vormistas Zahharov hooaja 14. tabamusega mängu lõppseisuks 7:1. Phoenix sai viiemängulise liigavõiduta seeria lõpetuseks tabelisse hooaja kuuendad kolm punkti, Tammeka U21 pidi vastu võtma hooaja neljanda kaotuse.

Sportland Arenal kohtusid samal ajal Tallinna JK Legion ja Läänemaa JK. Kodumeeskond haaras 17. minutil eduseisu Leonid Arhipovi tabamusest, 33. minutil lisas teise värava Steven Mäearu ning 35. minutil oli taas täpne Arhipov. Läänemaa jäi 51. minutil vähemusse, kui Sten Veski nägi suupruukimise eest punast kaarti. Külalised vähendasid 66. minutil kaotusseisu ühe värava võrra, kui Andreas Tiits lõi penaltist hooaja 14. tabamuse. Kaks minutit hiljem taastas Andre Balta hooaja kaheksanda väravaga Legioni kolmeväravalise eduseisu. Legion on võitnud viimasest neljast liigakohtumisest kolm, nädalavahetusel kirjutati tabelisse hooaja 11. kolm punkti. Läänemaa pidi vastu võtma kolmanda järjestikuse ning hooaja 11. kaotuse.

Pühapäeval kell 17.00 kõlas avavile Narva Kalev–Fama staadionil peetud duubelmeeskondade duellis, kus kohtusid JK Narva Trans U21 ja Nõmme Kalju FC U21. Kodumeeskond läks kohtumist varakult juhtima Denis Sibula kuuenda minuti väravast. Peeter Klein viigistas teise poolaja alguses mänguseisu, saades 47. minutil kirja oma esimese värava Kaljusse naasmise järel. Nõmme klubile tõi kolm punkti Mihhail Orlovi 82. minuti täpne penalti, millega Kalju U21 pikendas võiduseeria viiemänguliseks. Hooaja 11. võidu saanud nõmmekad püsivad seitsmendat mängu järjest kaotuseta. Transi duublil katkes hooaja seitsmenda kaotusega neljamänguline kaotuseta seeria.

Esiliiga B 21. vooru lõpetas kohtumine Ülenurme staadionil, kus kohtusid esmaspäeva õhtul algusega kell 18.00 FA Tartu Kalev ja FC Kuressaare U21. Külalised läksid mängu juhtima 14. minutil, kui skooris Marcus Puust. Esimese poolaja lõpus suurendas Joosep Kobin saarlaste eduseisu 40. minuti tabamusest kaheväravaliseks. Kuressaare U21 jätkas teisel poolajal hea hooga, kui Mattias Opp lõi 63. minutil saarlaste kolmanda värava. 82. minutil lisas külaliste neljanda tabamuse Indrek Mäeots, võõrustajate auvärav läks 90. minutil Kenn Laasi nimele. Kuressaare duubel sai tulemiusega 4:1 kolmanda järjestikuse ning hooaja 13. võidu, nad on võitnud viimasest kaheksast kohtumisest seitse. Kalev pidi vastu võtma hooaja kaheksanda kaotuse.

21. vooru järel on tabeliliider endiselt Tammeka U21, kes on kogunud 43 punkti. Kaks mängu vähem pidanud Kuressaare U21 jääb neist aga kolme punkti kaugusele. Kolmandal ja neljandal kohal on Legion ning Kalju U21, kes on kogunud vastavalt 21 mänguga 35 ja 20 mänguga 34 punkti. Viiendal real on 21 mängu pidanud Tartu Kalev, kes on seni teeninud 31 punkti. Mängu vähem pidanud Trans U21 jääb tartlastest maha nelja silmaga. Seitsmes on 26 punkti kogunud Läänemaa JK, kes on pidanud 21 kohtumist. Kaheksandal ja üheksandal real on 20 mänguga 22 ja 21 punkti kogunud Phoenix ja Pärnu. Tulevik jätkab 21 mängust kogutud 12 punktiga viimasel kohal.

FC Kuressaare U21 vähendas vahet Tartu JK Tammeka duubliga. Foto: Renate–Ly Mehevets