26

08.2024

00:53

Esiliiga esikolmik 25. voorus ei vääratanud

Esiliigas mängiti sellel nädalavahetusel 25. vooru kohtumised. Tartu JK Welco ja FC Elva tegid 0:0 viigi, Tallinna FC Flora U21 võitis 4:0 FC Tallinnat, Harju JK Laagri alistas 4:0 Tallinna FCI Levadia U21 meeskonna, JK Tallinna Kalev U21 oli 3:1 parem JK Tabasalust ning Viimsi JK sai 3:0 jagu Paide Linnameeskonna U21 võistkonnast.

Tartu JK Welco – FC Elva

Laupäeval kell 12.30 Holm Jalgpallipargis alanud kohtumises jagati üheksa kollast kaarti, kuid väravaid see mäng ei näinud. Elval oli kuuendal minutil võimalus kohtumist varakult juhtima minna, kuid Welco väravavaht Marcus Agarmaa tõrjus Jasper Reilsoni penalti. Meeskonnad leppisid teist omavahelist kohtumist järjest väravateta viiki, eelmisel korral jättis penalti realiseerimata tartlaste kapten Tauno Tekko. Mõlemad võistkonnad said tabelisse hooaja üheksanda viigipunkti.

Mängu tipphetked:

Tallinna FC Flora U21 – FC Tallinn

Laupäeval kell 15.00 Lilleküla harjutusväljakul alanud kohtumises haaras kodumeeskond esimese poolaja lõpus eduseisu, kui 44. minutil oli täpne Gregor Rõivassepp. 56. minutil suurendas florakate eduseisu endine Tallinna mängija Maksim Kalimullin. Kuus minutit hiljem oli külalistel võimalus mängu tagasi tulla, kuid Kirill Nesterov eksis penaltil. 68. minutil lõi Roland Lukas kodumeeskonna kolmanda värava ning kaks minutit hiljem läks Tallinna seis veel kehvemaks, kui Vladimir Ištšenko sai teise kollase kaardi. 86. minutil vormistas kohtumise lõppseisu Patrick Pihlak, kes lõi Flora duubli kasuks neljanda värava. Flora duubel sai tulemusega 4:0 kolmanda järjestikuse ning hooaja 15. võidu, Tallinn pidi vastu võtma viienda järjestikuse ning hooaja üheksanda kaotuse.

Harju JK Laagri – Tallinna FCI Levadia U21

Laupäeval kell 15.00 Laagri kunstmurustaadionil alanud kohtumise esimene värav sündis pooltunni järel, kui Harju ründaja Karel Eerme lõi 31. minutil oma hooaja 22. värava. Kodumeeskonna eduseis püsis üheväravaline 63. minutini, kui Harju poolt oli täpne Kristjan Kriis. 81. minutil lõi kodumeeskonna kolmanda värava Ander–Joosep Kose ning 89. minutit hiljem vormistas Kriis oma hooaja 19. tabamusest mängu lõppseisu. Endiselt kaotuseta Harju sai tulemusega 4:0 hooaja 15. kolm punkti, Levadia duubel sai kolmanda järjestikuse ning hooaja 12. kaotuse. Levadia duubel on viimasest üheksast kohtumisest saanud viis punkti.

JK Tabasalu – JK Tallinna Kalev U21

Laupäeval kell 17.00 Tabasalu Arenal alanud kohtumises avasid külalised mänguskoori juba teisel minutil, kui värava lõi Romet Nigula. 34. minutil viigistas Markus Vaherna mänguseisu, kuid mängu lõpus kallutas Kalevi duubel vastasseisu enda kasuks. 76. minutil viis külaliste kapten Kenlou Laasner kalevlased hooaja 22. väravast 2:1 juhtima. 86. minutil otsustas mängu saatuse Romet Kaupmees, kes realiseeris Kalevi duubli kasuks määratud penalti. Kalevi duubel sai seisuga 3:1 hooaja kuuenda võidu, Tabasalu jäi tänavu 19. korda punktideta.

Paide Linnameeskond U21 – Viimsi JK

Mänguvoor lõppes pühapäeval kell 12.30 Paide linnastaadionil alanud kohtumisega, kus külalismeeskond oli parem võistkond. Nad asusid kohtumist juhtima 23. minutil, kui skooris Lorougnon Gohi. Sama mees oli täpne ka 40. minutil, suurendades oma hooaja seitsmendast väravast Viimsi eduseisu kaheväravaliseks. Gohil oli 59. minutil võimalus teha kübaratrikk, kuid ta eksis penaltil. Viimsi 2:0 eduseis püsis kuni 86. minutini, kui Oskar Mägi vormistas samuti oma hooaja seitsmendast väravast Viimsi võidunumbriteks 3:0. Selle tulemusega sai Viimsi tabelisse viienda järjestikuse ning hooaja 15. võidu, nad on püsinud viimased seitse kohtumist kaotuseta. Paide duubel pidi vastu võtma neljanda järjestikuse ning hooaja 19. kaotuse.

Seis liigatabeli tipus püsib muutumatuna: liider on endiselt Harju 55 punktiga, Viimsi jääb neist maha kolme ja Flora duubel kuue punktiga. Welco on 42 silmaga neljas, Tallinn nelja vähema punktiga viies. Levadia duubel on 31 punktiga kuues, seitsmendat kohta hoidev Elva on kogunud neist neli punkti vähem. Kalevi duubel on 24 punktiga kaheksas, Paide duubel 16 punktiga üheksas ning Tabasalu 12 punktiga kümnes.

Viimsi JK sai 25. voorus viienda järjestikuse võidu. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee