22

01.2024

10:49

Esiliiga ja madalamate liiga taliturniiril mängiti avavooru kohtumised

Möödunud nädalavahetusel, 20. ja 21. jaanuaril mängiti Esiliigade ja madalamate liigade taliturniiri esimese vooru kohtumised.

A-tasandi avavoorus peeti kaks kohtumist. Laupäeval, 20. jaanuaril alistas Tallinna JK Legion EJL jalgpallihallis toimunud kohtumises Tallinna FC Flora U21 tulemusega 4:1. Kõik Legioni väravad leidsid aset avapoolajal, kui kahel korral oli täpne Andrei Borissov, ühe värava said kirja Martin Eensalu ja Kirill Belenkin. Flora U21 auvärava eest kandis 90. minutil hoolt Valter Vahemets.

Pühapäeval, 21. jaanuaril alistas A-tasandi kohtumises FC Elva Paide Linnameeskonna duubelvõistkonna tulemusega 2:0. Viljandi Männimäe Jalgpallihallis peetud mängus lõi Elva värava mõlemal poolajal. 20. minutil oli täpne Karl-Ernst Saal, 84. minutil kindlustas võidu Ekke Lõbu.

B-tasandi mängud viisid läinud nädalavahetusel vastamisi kuus meeskonda. FC Tartu Kalev oli laupäeval 4:2 parem JK Tallinna Kalev U21-st. Viljandi Männimäe jalgpallihallis toimunud kohtumist alustas Tartu Kalev hea hooga, minnes 39. minutiks Kris Edvard Kohv, Andre Varusk ja Maxim Vikmani tabamustest 3:0 juhtima. Kuigi Rico Palu lõi Kalev U21 eest teise poolaja keskpaigas ühe tagasi, sai Varusk 69. minutil Tartu eest kirja oma teise tabamuse. 77. minutil vähendas seisu Richard Priimann, ent rohkemaks kalevlastel rammu ei jagunud.

Samal päeval lahkus väljakult võidukalt ka Pärnu JK Vaprus U21, kes EJL hallis toimunud mängus alistas Tallinna FC Flora U19 tulemusega 3:0. Pärnulastel kulus Flora U19 kaitseliini lahti muukimiseks esimene kolmveerandtund: siht viis eduni esimesel üleminutil, kui Saymon Fabbricatore Vapruse penaltist 1:0 juhtima viis. Teisel poolajal olid Pärnu U21 poolt täpsed Marten-Chris Paalberg ja Sander Kõlvart.

Tartu JK Welco ja Tartu FC Helios leppisid Tartu Annemõisa jalgpallihallis 3:3 viiki. Helios asus kohtumist juhtima 14. minutil Otto Salmari väravast, ent pausile mindi juba Karlis Kattuse ja Steven Õssu tabamuste järgselt Welco 2:1 eduseisul. Teise poolaja alguses suurendas Gerret Ustav Welco edu kaheväravaliseks. Kui tundus juba, et kohtumine on tüürimas võõrustava meeskonna võiduni, oli Heliosel veel kaks vastust varuks: 56. minutil vähendas vahe üheväravaliseks Daniel Erik Kiuru ning 90. minutil vormistas viigivärava Jaagup Sass.

C-tasandil mängiti nädalavahetusel kaks kohtumist, neist mõlemad pühapäeval, 21. jaanuaril. Päeva avamängus alistas Läänemaa JK tulemusega 5:2 Pärnu jalgpalliklubi. Läänemaa asus Pärnu jalgpallihallis toimunud mängus juhtima juba 3. minutil, kui täpne oli Markus Roomet. Kuigi Pärnu sai 19. minutil ühe värava tagasi vastase omaväravast, suurendas Oliver Piil vaid kaks minutit hiljem seisu 2:1. Teisel poolajal suurendas kahel korral Läänemaa seisu Mario Konks, ühe tabamuse sai enda nimele Oliver Mark. Pärnu teise värava eest kandis hoolt Marko Mardiste.

Pühapäeval, 21. jaanuaril toimunud C-tasandi viimases kohtumises leppisid väravaterohkes kohtumises 4:4 viigiga Maardu Linnameeskond ja Nõmme Kalju FC U21. Avapoolaeg Rapla jalgpallihallis lõppes 3:3 viigiga. Teisel poolajal saavutas Kalju U21 57. minutil juhtvärava, ent minut enne normaalaja lõppu toimetas Maardu väravasse 4:4 viigitabamuse.

Esi- ja madalamate liigade taliturniiri teine voor mängitakse 27. ja 28. jaanuaril.