17

06.2024

03:31

Esiliiga keskne kohtumine lõppes viigiga

Esiliiga 15. voorus olid võidukad Tallinna FCI Levadia U21, Tallinna FC Flora U21, Viimsi JK ja Harju JK Laagri. FC Tallinn ning Tartu JK Welco tegid omavahel 1:1 viigi.

Mänguvoor algas reedel, 14. juunil kell 20.00 Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil. FC Tallinna ja Tartu JK Welco vahelist kohtumist läksid külalised 16. minutil juhtima, kui Tristan Saupõld lõi Marko Mägi söödust oma hooaja viienda värava. Erki Mõttusel oli paaril korral võimalus tartlaste eduseisu suurendada, kuid duellides Mark Usacheviga jäi peale Tallinna väravavaht. Kodumeeskonna ohtlikuim olukord oli Albert Taari 20. minuti karistuslöök, mille Marcus Agarmaa pidi üle värava tõrjuma. Tallinn oli teise poolaja keskel lähedal mänguseisu viigistamisele, kui vahetusest sekkunud Vassili Kulik tabas 73. minutil Welco karistusalas peaga latti. Kodumeeskonna viigivärav sündis 81. minuti karistuslöögist, kui Kirill Nesterov saatis palli üle müüri vasakusse ristnurka. 1:1 tulemusega lõppenud kohtumise järel sai Tallinn hooaja kolmanda ning Welco viienda viigi.

Mängu tipphetked:

Elva linnastaadionil läksid laupäeval, 15. juunil kell 14.00 vastamisi FC Elva ja Tallinna FCI Levadia U21. Kodumeeskond läks kohtumist 12. minutil juhtima, kui täpne oli Karl Tammeorg. Levadia vastus ei lasknud end kaua oodata, kui 18. minutil viigistas mänguseisu Henri Käblik. Elva läks aga 25. minutil mängu uuesti juhtima, kui Romeo Aani söödu väravavahile lõikas vahelt Kristo Põldsaar, kes mängis end Dmitri Pjatajevist mööda ja lükkas palli tühja väravasse. Kaks minutit hiljem oli aga mänguseis taas viigis, kui Maksim Gussevi individuaalne meisterlikkus päädis iluväravaga. Kuigi Mikk Markus Jänes hoidis mitme tõrjega mänguseisu viigis, haaras 60. minutil Levadia Käbliku teisest väravast mängus esimest korda eduseisu. Nikita Grnakini eeltöö järel hooaja kümnenda tabamuse kirja saanud Käblik kindlustas Levadia duublile 3:2 võidu. Ühtlasi sai Levadia U21 tabelisse hooaja seitsmenda võidu, Elva pidi vastu võtma hooaja kaheksanda kaotuse.

Lilleküla harjutusväljakul mängisid pühapäeval, 16. juunil algusega kell 14.00 Tallinna FC Flora U21 ja JK Tabasalu. 17. minutil oli Karl–Erik Ennustel võimalus Tabasalu juhtima viia ning minut hiljem avanes šanss Flora poolkaitsja Roland Lukasel, kuid mõlemad mängijad ei saanud palli raamidesse. 28. minutil tabas Tristan Pajo Tabasalu värava latti, kuid kümme minutit hiljem lõi Gregor Rõivassepp tema liini taha pandud söödust Flora 1:0 juhtima. 42. minutil lõi Pajo ka ise värava, realiseerides Frank Andrew Annioni vea järel määratud penalti. 51. minutil oli Pajo taas sööduandja rollis, kui tema eeltöö järel lõi Flora kolmanda värava Sander Alamaa. Tabasalu teise poolaja parim võimalus oli Raivo Saarel, kes tabas 74. minutil posti. Mängu lõppseisu vormistas esimesel üleminutil Roland Lukas. Flora sai 4:0 tulemusega hooaja kaheksanda võidu, Tabasalu 11. kaotuse.

Samaaegselt läksid Viimsi staadionil vastamisi Viimsi JK ja JK Tallinna Kalev U21. Võõrustajad läksid kohtumist Lorougnon Gohi 16. minuti väravast juhtima ning kaks minutit hiljem suurendas Elevandiluuranniku ääreründaja Gregor Lehtmetsa eeltöö järel Viimsi eduseisu kaheväravaliseks. 59. minutil sai Lehtmets ka ise värava kirja, realiseerides Kalevi kaitseliini taha saadud läbisöödu. 72. minutil oli Nevil Krimm lähedal, et lüüa Viimsi mängu neljas värav, kuid tema peen tõste üle Sander Liikeri tabas Kalevi värava latti. 82. minutil lõi külaliste auvärava Marten Lukas Tamme, kuid vaatamata sellele tuli kalevlastel Viimsis vastu võtta 1:3 kaotus. Viimsi kirjutas tabelisse hooaja seitsmenda võidu, Kalev U21 pidi vastu võtma hooaja üheksanda kaotuse.

Viies Esiliiga kohtumine mängiti Laagri kunstmurustaadionil, kus Harju JK Laagri võõrustas algusega kell 14.00 Paide Linnameeskonaa duubelvõistkonda. Kodumeeskond läks kohtumist juba kuuendal minutil juhtima, kui Kristjan Kriisi nurgalöögist saadud söödu suunas võrku Karel Eerme. 18. minutil oli lähedal Harju teine värav, kui karistuslöögist käis pall vastu latti. 37. minutil lõi Eerme oma mängu teise värava, viies ühtlasi Harju mängu kahe väravaga juhtima. Esimesel poolajal palju võimalusi raisanud Harju läks vaheajale siiski kolmeväravalises eduseisus, kui 43. minutil sai värava kirja ka Ander-Joosep Kose. Teisel poolajal jätkus Harju väravapidu, kui 66. minutil sai Eerme kirja kübaratriki. 74. minutil käis pall ka Paide värava postis, kui löögi sooritanud Steven Kanguril jäi veidi puudu Harju viiendast väravast. 79. minutil oli mänguseis siiski 5:0, kui Rendo Rootsi ja Marten Henrik Kelemendi kokkumängule pani viimane ilusa punkti. Mängu lõppseisu vormistas 83. minutil Kirill Aleksandr Antonov, kui äärekaitsja sai kirja oma hooaja kolmanda tabamuse. Harju sai 6:0 võiduga tabelisse hooaja kümnenda võidu, Paide U21 pidi leppima 12. kaotusega.

15. vooru järel jätkab Harju JK Laagri tabelis 35 punktiga esikohal, FC Tallinn jääb neist maha viie silmaga. Tallinna FC Flora U21 on 27 punktiga kolmandal real ning Viimsi JK ja Tartu JK Welco hoiavad 26 punktiga neljandat ning viiendat kohta. Tallinna FCI Levadia U21 on 23 punktiga kuues ning FC Elva jätkab 11 punktiga seitsmendal kohal. Tabeli kolm viimast on JK Tallinna Kalev U21 üheksa, JK Tabasalu kaheksa ning Paide Linnameeskond U21 seitsme punktiga.

Kirill Nesterov (pildil) lõi Welco võrku oma hooaja kümnenda tabamuse. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee