04

10.2022

10:31

Esiliiga liidrite lahingus alistas Harju lõpuminutite väravast Elva

Eile, 3. oktoobril lõppes Esiliiga 30. voor, mille käigus kohtusid Esiliiga liidrid Harju JK Laagri ja FC Elva. Harju sai enda nimele üliolulised võidupunktid.

Elva alustas võõrsilväljakul kohtumist julgelt ja ei lasknud kodumeeskonnal initsiatiivi haarata. Mõlemal meeskonnal oli võimalusi mängu juhtima minna, kuid esimene poolaeg möödus väravateta. Kohtumise ainuke värav sündis 84. minutil Aleksandr Ivanjusini jalast, kes tagas sellega Harjule kolm punkti ja suurendas edu Elva ees viiepunktiliseks.

Viljandi JK Tulevik võõrustas Paide Linnameeskond U21 võistkonda ja jäi juba 9. minutil 0:1 kaotusseisu. Küll aga suudeti kolme minutiga viigistada ja poolajapausile mindi 1:1 seisul. Teine poolaeg algas sarnases rütmis – Paide U21 läks kiiresti juhtima, kuid Tulevik suutis viigistada. Mängu saatuse otsustasid aga Herol Riibergi ja Kevin Joshua Kanne hilised väravad, mis tõid Paide noortele 4:2 võidu.

Tallinna FC Flora U21 korraldas Ida-Virumaa FC Alliance’i vastu koduväljakul tõeliste väravatesaju. Nii esimesel kui teisel poolajal suutsid Flora noored Alliance’i võrku lüüa neli väravat, mis tegi lõppseisuks 8:0. Aleksandr Šapovalov säras nelja väravaga.

Tallinna FCI Levadia U21 sõitis külla Pärnu Jalgpalliklubile ja lootis Esiliiga viimaselt meeskonnalt võidu kätte saada. Levadia U21 algus oli paljulubav, kui Nikita Dronov 18. minutil võrku sahistas. Teisel poolajal suutis Pärnu aga Eke Tormis Pika ja Igor Mohhovi väravatest eduseisu endale haarata ja seda mängu lõpuni hoida. Seega võttis mõneti üllatuslikult just Pärnu kohtumisest 2:1 võidu.

Viimasel ajal väga teravas hoos olev FC Nõmme United läks võõrsil vastamisi Viimsi JK võistkonnaga ja jätkas enda head minekut. United jõudis väravateni küll alles mängu lõppfaasis, kuid võttis 77. ja 81. minuti väravatest 2:0 võidu kohaliku Viimsi üle. Unitedi võit tähendab, et mõlemal meeskonnal on nüüdseks kogutud võrdselt 48 punkti.