12

11.2023

17:17

VIDEO | Esiliiga võidukarika tõstis pea kohale Nõmme United

Sel nädalavahetusel, 11. ja 12. novembril mängiti Esiliigas viimase vooru kohtumisi. Juba varasemalt tiitli kindlustanud FC Nõmme United lõpetas hooaja võiduga, viimasest voorust said punktilisa veel FC Tallinn, JK Tabasalu, Tallinna FC Flora U21 ja Paide Linnameeskond U21.

FC Nõmme United pani võõrsil püsti väravatepeo, kui alistas FC Elva tulemusega 7:0. Mängu kulgu otsustas United juba esimese kümne minutiga, kui väravad said kirja Esiliiga suurim väravakütt Egert Õunapuu ja Jevgeni Demidov. Avapoolaja lõpus skoorisid Unitedi eest veel Markus Riisenberg, Steven Salmistu ja Õunapuu. Elva linnastaadionil peetud kohtumises mindi vaheajale külalismeeskonna 5:0 eduseisul. Teisel poolajal löödi Elva väravasse veel kaks vastuseta tabamust, kui täpsed olid Henri Leoke ja vahetusest mängu sekkunud Stanislav Tsõmbaljuk.

Tipphetked:

Esiliiga hooaja lõpuks 90 punkti kogunud ning Premium liiga koha kindlustanud United võitis 28 kohtumist, viigistas kuus ning tunnistas vastaste paremust vaid kahel korral. Vastaseid kostitati 114 väravaga, enda võrgust võeti välja vaid 29 palli. Suurimad väravakütid olid Egert Õunapuu ja Jevgeni Demidov, kes lõid vastastele vastavalt 32 ja 25 väravat. FC Elva lõpetas hooaja kaheksanda kohaga, teenides kokku 40 punkti, mis jagunes 12 võidu, nelja viigi ja 20 kaotuse vahel. Väravatevahe: 45:75. Suurim väravakütt oli Andre Paju kümne väravaga. Elvat ootab ees üleminekumäng Esiliiga B klubi FA Tartu Kalev meeskonnaga, kes lõpetas liiga neljandal kohal.

Esiliiga hõbemedalist Viimsi JK pidi koduväljakul tunnistama FC Tallinna paremust, kui vastasele alistuti 1:3. Avapoolaeg lõppes Viimsi staadionil Kirill Nesterovi 40. minuti tabamusest FC Tallinna eduseisul. Teist poolaega jätkati teravalt, kui 62. minutil suurendas edu Alan Mones. Kodumeeskonna poolt lõi ühe värava 71. minutil Gregor Lehtmets küll tagasi, ent lõpliku saatuse otsustas kolmandal lisaminutil Maksim Kalimullin.

36 vooruga teenis Viimsi 71 punkti, mis jagunes 21 võidu, kaheksa viigi ja seitsme kaotuse vahel. Suurimaks väravakütiks tõusis 25 väravaga Gregor Lehtmets, kes Esiliiga parimate väravaküttide tabelis platseerus kolmandale kohale. Väravatevahe: 67:35. Enne tänast mängu oli Viimsi kindlustanud Esiliigas teise koha ning neid on ees ootamas üleminekumäng Tartu JK Tammekaga. FC Tallinn lõpetas debüüthooaja 52 punkti ja kuuenda kohaga. Hooaja jooksul võeti 16 võitu, neli viiki ja 16 kaotust. Vastastele löödi 72 väravat, enda võrgust korjati 65. Kirill Nesterov lõi hooaja jooksul 18 väravat, mis tõi talle meeskonnas suurima väravaküti tiitli.

Tipphetked:

JK Tabasalu alistas koduväljakul kindlalt Tallinna JK Legioni 3:0. Kui avapoolaeg lepiti Tabasalu Arenal väravateta viigiga, siis teisel poolajal astus Tabasalu sammukese edasi: 49. minutil sahistas vastaste võrku Alan Nahk, vaid neli minutit hiljem suurendas seisu Markus Vaherna ning lõppseisu vormistas 60. minutil penaltist Frank Andrew Annion. Esiliiga debüüthooaeg lõppes Tabasalule 55 punktiga, mis andis neile kokkuvõttes viienda koha. Hooajal võideti 18 mängu, viigipunkt teeniti korra ning 17 korral tunnistati vastaste paremust. Väravate vahe: 81:70. Tabasalu suurimaks väravakütiks kerkis 16 tabamusega Peeter Klein. Legion, kes järgmisel hooajal jätkab Esiliiga B-s, lõpetas hooaja üheksanda koha ja 21 punktiga. Võiduga lahkuti väljakult viiel korral, viigiga lepiti kuuel ning 25 korral tuli vastu võtta kaotus. Väravate vahe: 37:97. Legioni suurimaks väravakütiks tõusis kümne tabamusega Denis Ruus.

Tipphetked:

Kolmanda kohaga lõpetanud Tallinna FC Flora U21 pani koduväljakul püsti väravatepeo, kui Ida-Virumaa FC Alliance alistati 6:0. Kübaratrikiga säras mängus Gregor Rõivassepp, ühe tabamuse lisasid Anton Volossatov, Artur Dyakiv ja Ott Oskar Valdaru. Flora U21 kogus hooajal 69 punkti, mis jagunes 22 võidu, kolme viigi ja 11 kaotuse vahel. Väravaid löödi 86, enda võrgust võeti välja 53 palli. Meeskonna suurim väravakütt oli 14 tabamusega Mait Eenmaa. Ida-Virumaa FC Alliance jätkab järgmisel hooajal võistlemist Esiliiga B-s. Esiliigas jäi nende saldoks 20 punkti – kuus võitu, kaks viiki ja 28 kaotust. Vastastele löödi 50 väravat, enda võrgust võeti välja 123. Suurim väravakütt oli 16 tabamusega Mihhail Orlov.

Tipphetked:

Paide Linnameeskond U21 alistas koduväljakul Tallinna FCI Levadia U21 tulemusega 2:1. Paide U21 otsustas mängu saatuse avapoolajal, kui Sander Soo ja Marten Henrik Kelementi tabamustest edu haarati. Teisel poolajal lõi Levadia U21 eest ühe tagasi Patrik Kristal, ent ülejäänud ajaga ei suudetud Paide U21 kaitseliini murda ja viigiväravat lüüa.

Esiliiga tabelis lõpetas Tallinna FCI Levadia 57 punktiga kolmandal kohal. Hooajal võideti 16 kohtumist, mängiti üheksal korral viiki ning kaotati 11 kohtumist. Vastastele löödi 57 väravat löödi, enda võrku lubati 46 tabamust. Suurim väravakütt oli 14 tabamusega Maksimilian Skvortson. Hooaja jooksul võitis Paide duubel 12 kohtumist, mängis viiel korral viiki ning tunnistas vastaste paremust 19 korral. Vastastele löödi 66 väravat, enda võrgust võeti 82 palli. Suurimaks väravakütiks tõusis kaheksa tabamusega Sander Soo.